Manifest Pearson na czas pracy zdalnej

Wspierajmy się wzajemnie!

 

Szanowni Państwo,

W związku z epidemią koronawirusa nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, ale także my, pracownicy Pearson znaleźliśmy się w niezwykle wymagającej sytuacji. Wszyscy staramy się jak najprężniej stawić czoła nagłej potrzebie zdalnego nauczania. Nauczyciele i uczniowie, wspomagani przez rodziców, w błyskawicznym tempie próbują opanować nowe narzędzia i metody pracy, a my w Pearson staramy się zapewnić przydatne rozwiązania, wspierające proces dydaktyczny oraz niezbędne przeszkolenie z ich efektywnego używania.

Dla wszystkich nas jest to bezprecedensowa sytuacja, utrudniona dodatkowo przez wiele innych stresogennych czynników, w tym troskę o zdrowie naszych najbliższych. Jesteśmy w niej razem i wzajemnie się wspieramy. Nie pomagają przeciążone serwery, oblegane infolinie, czy utrudniony kontakt z konsultantami i wsparciem technicznym, ale robimy co w naszej mocy aby sprostać temu wyzwaniu. Państwo uruchamiają co dzień nowe pomysły, by zaangażować uczniów oraz kolejne pokłady cierpliwości, a my – mocniejsze serwery, aby utrzymać stabilne działanie naszych serwisów i aplikacji.

 

Podjęliśmy szereg działań, aby nauczyciele mogli kontynuować nauczanie: 

  • Strona edesk.pearson.pl została wzbogacona o PDFy zeszytów ćwiczeń i podręczników dopuszczonych przez MEN oraz nie wymaga na czas zamknięcia szkół użycia kodów aktywacyjnych.
  • Nasi konsultanci i infolinia wydają tysiące kodów do MyEnglishLab, Online Practice, czy Pearson English Portal, aby nauczyciele mogli monitorować pracę swoich uczniów. 
  • Stworzyliśmy podstronę pearson.pl/domowaszkola, na której zamieściliśmy nagrania szkoleń nt. zdalnego nauczania, poradniki, blogi oraz opisy naszych narzędzi i instrukcje ich użytkowania. 

 

Wychodząc naprzeciw zgłaszanym potrzebom i chcąc jak najbardziej ułatwić pracę nauczycieli, na czas zamknięcia szkół, wyrażamy również zgodę na:

  • przesłanie uczniom nagrań audio w razie trudności z korzystaniem z narzędzi online lub ograniczonego dostępu do Internetu po ich stronie,
  • pobieranie testów dostępnych w aplikacji ePanel i na stronie pearson.pl dla zweryfikowanych nauczycieli i przerabianie ich na użytek edukacyjny na wersję Google Forms,  
  • pokazywanie fragmentów naszych publikacji podczas korzystania z narzędzi do wideo konferencji (w tym celu rekomendujemy korzystanie z oprogramowania do tablic interaktywnych, ponieważ umożliwia one wyświetlenie poprawnych odpowiedzi), 
  • udostępnianie uczniom drogą mailową materiałów do kopiowana pobranych z aplikacji ePanel lub strony pearson.pl

 

Nadal obowiązują nas jako wydawcę kontrakty z naszymi autorami, które obligują do przestrzegania prawa autorskiego. Apelujemy zatem o: 

 

Nieustannie pozostajemy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu: 

 

Nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli ponownie spotkać się z Państwem w szkołach. 

Zostańmy w domu! Pracujmy bezpiecznie! 

Zespół Pearson 

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.