Czym jest Versant Professional English Test?

Versant Professional English Test to test kompetencji językowych w środowisku biznesowym, przeznaczony dla pracodawców, firm szkoleniowych czy szkół językowych.

W ciągu 60 minut test sprawdza umiejętności językowe w zakresie mówienia, słuchania, czytania i pisania – wszystko w kontekście środowiska biznesowego i z wykorzystaniem sytuacji związanych z anglojęzycznym lub międzynarodowym miejscem pracy.

Versant Professional English Test to także idealne uzupełnienie kursu Business English.

Sprawdzi się jako ocena biegłości językowej lub jako test monitorujący postępy w nauce.

Jakie korzyści w świecie biznesu przynosi Versant Professional English Test?

Testy kompetencji językowych Pearsona to perspektywa rozwoju i gwarancja umiejętności pracownika. Dbamy o to, aby każda osoba legitymująca się certyfikatem z logo Pearson posiadała najwyższy poziom wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych na wymagającym i konkurencyjnym rynku pracy.

Versant Professional English Test to szereg praktycznych korzyści dla pracodawców i firm szkoleniowych:

  • pracownicy z kwalifikacjami językowymi zweryfikowanymi i potwierdzonymi przez uznane procesy testowe i opatentowane algorytmy Pearsona
  • pracownicy doskonale przygotowani do stawianych im wymogów  
  • efektywne procesy szkoleniowe i skuteczna weryfikacja kompetencji językowych przydatnych w środowisku pracy
  • zapewnienie pracownikom wysokiej jakości treści edukacyjnych i kształtującej informacji zwrotnej w zakresie umiejętności językowych i obszarów dalszego rozwoju.

Jak działa Versant Professional English Test?

Test dostępny jest o dowolnej porze każdego dnia. Zdawany jest online i sprawdzany automatycznie przez zaawansowane algorytmy Pearsona. Dostępny jest na dwóch poziomach: pre-A1 – B1+ (Level 1) oraz B1+ – C1 (Level 2).

Pobierz broszurę w języku angielskim ze szczegółowymi informacjami o teście.

Raport wyników zawiera wynik w skalach Global Scale of English i CEFR, opis kompetencji dla każdej z umiejętności językowych – mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie – jak również praktyczne wskazówki dotyczące dalszej nauki.

Pobierz przykładowy raport wyników.

Szczegółowe informacje o Versant Professional English Test i opis pytań w nim występujących dostępne są na globalnej stronie poświęconej testom Versant.

Jakie jeszcze egzaminy znajdują się w ofercie Versant?

Oferta testów Versant, Versant Professional English Test, obejmuje także:

  • Versant English Placement Test – precyzyjny test poziomujący dla studentów i pracowników, dostępny w wersji ze zdalnym monitoringiem dla zwiększonego bezpieczeństwa
  • Versant English Test – krótki test sprawdzający umiejętność mówienia. Przydatny w branży HR podczas rekrutacji pracowników, szkoleń oraz programów rozwoju kadr.
  • Versant Writing Test – 35-minutowy test zdolności pisania, wykorzystywany przez korporacje oraz firmy call center do ewaluacji pracowników i kandydatów do pracy.
  • Versant 4 skills Essential Test – test używany przez firmy do oceny umiejętności komunikacyjnych w środowisku biznesowym.

Pełna oferta testów Versant i szczegółowe informacje dostępne na pearsonenglish.com/versant.

Jak uzyskać więcej informacji?

Szczegółowe informacje na temat testu, w tym wymagania systemowe, wskazówki dla zdających oraz instrukcje dla administratorów testu Versant znajdują się na stronie pearsonenglish.com/versant.

W przypadku pytań zapraszamy też do kontaktu pod adresem malgorzata.rozpara@pearson.com.

Pearson Space
Strona do której prowadzi link jest elementem Pearson Space – wirtualnej przestrzeni dla zalogowanych nauczycieli, która daje pełny dostęp do najnowszych szkoleń, materiałów dydaktycznych, aplikacji i promocji.
Treść dostępna bez ograniczeń do końca 2022 roku. Od stycznia 2023 roku dostępna wyłącznie dla użytkowników Pearson Space.
Treść dostępna dla użytkowników Pearson Space.