Czym jest Versant English Placement Test (VEPT)?

Versant English Placement Test (VEPT) to profesjonalny, szybki i łatwy w przeprowadzeniu test poziomujący, który automatycznie ocenia wszystkie sprawności w języku angielskim.

Test poziomujący VEPT to:

 • wiarygodne, sprawdzone i obiektywne narzędzie do pomiaru sprawności językowych,
 • wynik generowany przez komputer dostępny już po paru minutach,
 • szczegółowy raport z rekomendacjami do dalszej nauki.

Jak skorzystać z testu VEPT?

 Po zakupie zdający otrzymuje unikalny kod TIN. Wystarczy pobrać instrukcję rejestracji kodu i podążać za poleceniami. Do dzieła!

Dlaczego warto wybrać Versant?

 • VEPT zapewnia dokładne, obiektywne i wiarygodne wyniki dzięki zastosowaniu technologii przetwarzania mowy i tekstu pisanego; komputerowa ocena eliminuje z procesu ewaluacji błędy ludzkie lub potencjalne uprzedzenia kulturowe.
 • VEPT można przeprowadzić w każdym miejscu i w każdej chwili - potrzebny jest w tym celu jedynie komputer ze słuchawkami i mikrofonem.
 • VEPT pozwala zaoszczędzić czas i zasoby ludzkie - nie wymaga dodatkowego zaangażowania ze strony nauczyciela do sprawdzania testów, a cała procedura zajmuje mniej niż godzinę.
 • VEPT rzetelnie ocenia wszystkie sprawności językowe, w tym pisanie i mówienie.

W jakim celu wykorzystywany jest VEPT?

 • ocena poziomu znajomości języka angielskiego przed rozpoczęciem kursu językowego
 • test końcowy wieńczący kurs językowy i dokumentujący naukę,
 • monitorowanie postępów językowych i opracowanie dalszego programu nauczania zgodnie z indywidualnymi potrzebami,
 • opracowanie mapy kompetencji językowych studentów lub pracowników.

Na czym polega zdalny monitoring Versant + Remote Monitoring?

Rzetelne i bezpieczne potwierdzenie umiejętności językowych

Dzięki funkcjonalności Remote Monitoring sesja egzaminacyjna jest rejestrowana, a zaawansowane systemy sztucznej inteligencji zwracają uwagę na każde podejrzane lub niepożądane zachowanie studenta. Administrator testu otrzymuje kompletny raport wraz z nagraniem wideo, dzięki czemu może dokonać weryfikacji rzetelności wykonanej przez zdającego pracy.

Zaufani partnerzy i sprawdzona technologia

Narzędzie powstało we współpracy z HirePro – dostawcą rozwiązań do nadzoru i monitoringu w branży HR z ponad 15-letnim doświadczeniem. Versant Remote Monitoring pozwala studentom na podejście do egzaminu w dowolnym miejscu.

Bezpieczne i wiarygodne egzaminowanie w trybie zdalnym

Egzamin Versant wzbogacony o funkcjonalność zdalnego nadzoru Remote Monitoring przeznaczony jest dla instytucji i znakomicie sprawdzi się jako test poziomujący podczas rekrutacji studentów lub jako test wieńczący proces nauczania i potwierdzający wiedzę zdobytą podczas kursu językowego, lektoratu lub projektu edukacyjnego.

Jak działa zdalny monitoring Versant?

Algorytmy sztucznej inteligencji (AI) śledzą przebieg egzaminu i wykrywają podejrzaną aktywność zdającego. Nauczyciel lub administrator testu może dzięki temu dokonać weryfikacji autentyczności i rzetelności sesji egzaminacyjnej.

Na co system zwraca uwagę?

Monitoring osób

twarze innych osób pojawiające się w kadrze, zasłonięcie kamery

Monitoring ruchu

zdający opuszcza kadr, w kadrze znajduje się więcej niż jedna osoba, zdający wielokrotnie odwraca wzrok od ekran

Monitoring przeglądarki

okno z testem znika z ekranu komputera, zdający otwiera inne zakładki w przeglądarce

Kompletne nagranie

dostępne w dowolnym momencie do wglądu i weryfikacji. Fragmenty z podejrzaną aktywnością zaznaczone dla łatwej identyfikacji

Jakie jeszcze egzaminy znajdują się w ofercie Versant?

Oferta testów Versant, poza Versant English Placement Test i Versant Professional English Test, obejmuje także:

 • Versant Professional English Test test sprawdzający umiejętności językowe w kontekście środowiska biznesowego; stanowi idealne uzupełnienie kursu Business English
 • Versant English Test – krótki test sprawdzający umiejętność mówienia. Przydatny w branży HR podczas rekrutacji pracowników, szkoleń oraz programów rozwoju kadr.
 • Versant Writing Test – 35-minutowy test zdolności pisania, wykorzystywany przez korporacje oraz firmy call center do ewaluacji pracowników i kandydatów do pracy.
 • Versant 4 skills Essential Test – test używany przez firmy do oceny umiejętności komunikacyjnych w środowisku biznesowym.

Pełna oferta testów Versant i szczegółowe informacje dostępne na www.versanttests.com.

Chcesz wiedzieć więcej?

Szczegółowe informacje na temat testu, w tym wymagania systemowe, wskazówki dla zdających oraz instrukcje dla administratorów testu Versant znajdują się na stronie english.com/versant.

Pearson Space
Strona do której prowadzi link jest elementem Pearson Space – wirtualnej przestrzeni dla zalogowanych nauczycieli, która daje pełny dostęp do najnowszych szkoleń, materiałów dydaktycznych, aplikacji i promocji.
Treść dostępna bez ograniczeń do końca 2022 roku. Od stycznia 2023 roku dostępna wyłącznie dla użytkowników Pearson Space.
Treść dostępna dla użytkowników Pearson Space.