Polecane kursy

Zachęcamy do zapoznania się z naszą nowością na kursy z przedszkolakami. My Disney Stars and Friends to najnowszy owoc naszej współpracy z Disneyem, który łączy ekscytującą naukę języka z magią bohaterów i historii Disneya.

Znakomitą propozycją dla zerówek jest także sprawdzony New English Adventure Starter, pełen angażującego materiału i uwielbianych postaci.

Odwiedź katalog

Zestawy nauczycielskie

Placówkom wybierającym nasze kursy polecamy skorzystanie z możliwości promocyjnego zakupu materiałów z rabatem 50%. Szczegółami oferty bezpłatnych zestawów nauczycielskich dysponują nasi konsultanci.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ    DORADCY PEARSON

Szkolenia

Zapraszamy do udziału w szkoleniach metodycznych w postaci bezpłatnych webinariów. Początek roku szkolnego to czas obfitujący w ciekawe i angażujące sesje. Lista zbliżających się wydarzeń dostępna jest na poniższej stronie, wraz z szeregiem nagrań szkoleń minionych.

WEBINARIA   SZKOLENIA

Promocje cenowe

Zapraszamy do korzystania z bieżących ofert cenowych na nasze publikacje.

Szczególnej uwadze polecamy rabaty: -25% na zakup My Disney Stars and Friends  oraz -25% przy zakupie New English Adventure Starter.

PROMOCJE

Doradcy Pearson

Zachęcamy też do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania, pomogą dobrać materiały indywidualnie, a także przekażą informacje o najnowszych publikacjach i aktualnych ofertach.

DORADCY

Podręczniki w ofercie dotacyjnej

W ramach oferty dotacyjnej dla klas 2 proponujemy kurs New English Adventure 2.

Komponenty dla ucznia:

 • podręcznik z kodem do odzwierciedlenia cyfrowego, audio i dodatkowych kart pracy,
 • zeszyt ćwiczeń wydanie rozszerzone z naklejkami i wycinankami.

Zobacz w katalogu

Materiały na okres bezpodręcznikowy

Jeśli Państwa uczniowie jeszcze nie otrzymali podręczników lub zeszytów ćwiczeń w ramach dotacji, na naszej stronie w zakładce „Materiały przykładowe” dostępne są pierwsze rozdziały w formacie PDF, które dzieci mogą wydrukować, aby móc uczestniczyć aktywnie w lekcjach już od 1 września. Dodatkowo, w książce nauczyciela New English Adventure zamieściliśmy arkusze do pracy w okresie bezpodręcznikowym.

Pobierz przykładowy rozdział

Zmiany w kursie od września 2021

Od nowego roku szkolnego oprogramowanie dostępne do tej pory w aplikacji Pearson Reader od września przenosimy na platformę eDesk i wzbogacamy o nowe gry i funkcjonalności. W ramach eDesku cały materiał dostępny dla nauczyciela jest w pełni interaktywny. Oprogramowanie jest dostępne online, a szczegółowe wymagania systemowe zamieściliśmy na naszej stronie.

Więcej o nowym oprogramowaniu

Platforma eDesk krok po kroku

Aby ułatwić Państwu rozpoczęcie pracy z nowym eDeskiem, przygotowaliśmy różne formy wsparcia:

 • filmy instruktażowe,
 • przewodnik po platformie,
 • spotkania Digi 4.0 z możliwością zadania pytań,
 • szkolenia w mniejszych grupach.

Skorzystaj ze wsparcia

Dokumentacja szkolna i nazwiska autorów

Do kursu dostępna jest pełna dokumentacja szkolna. Każdy dokument można edytować, aby dostosować go do wymagań i potrzeb konkretnej klasy. Program nauczania zawiera także nazwisko jego autorów. Nazwiska autorów naszych podręczników znajdą Państwo w katalogu, przy odpowiednim tytule i poziomie.

Numer dopuszczenia MEN dla New English Adventure 2: 819/2/2018

Program nauczania    Rozkłady, plany, PZO

Innowacja pedagogiczna

Zachęcamy Państwa do realizacji innowacji pedagogicznej opracowanej w oparciu o Disney Kids Readers. Do każdego rozdziału New English Adventure proponujemy pracę z powiązaną tematycznie lekturą Disney Kids Readers. Do innowacji przygotowaliśmy pełną dokumentację, która pomoże prowadzić atrakcyjne lekcje.

Przejdź do innowacji

Testy i diagnoza

Testy do podręcznika New English Adventure dostępne są na naszej stronie, w ePanelu i eDesku. Dostęp do nich mają tylko zweryfikowani nauczyciele.

Nauczycielom chcącym sprawdzić umiejętności uczniów na początku klasy 2, zwłaszcza po ubiegłorocznych okresach nauki zdalnej, polecamy test „Po klasie 1” w ramach Diagnozy szkolnej Pearsona.

Pobierz testy    Przejdź do Diagnozy

Zestawy nauczycielskie

Szkoły korzystające z podręczników New English Adventure zaopatrzyliśmy w zestawy nauczycielskie już w latach ubiegłych. Zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią jeśli do grona pedagogicznego dołączył nowy nauczyciel lub też jeśli w tym roku szkoła rozpoczyna pracę z podręcznikami New English Adventure.

Jak otrzymać zestaw

Szkolenia dla nauczycieli

Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniach, które organizujemy dla nauczycieli w sierpniu i wrześniu 2021.

Zobacz kalendarz szkoleń

Jeśli wróci zdalne nauczanie

New English Adventure jest dostosowany do prowadzenia lekcji zarówno w klasie, jak i zdalnie. Szczególnie pomocne będą:

 • oprogramowanie Presentation Tool w eDesku,
 • pomysły na lekcje online od Anieli Tekieli dostępne w ePanelu.

Zobacz zasoby do nauki zdalnej

Podręczniki w ofercie dotacyjnej

W ramach oferty dotacyjnej dla klasy 5 proponujemy kurs English Class A1+.

Dla klasy 8 oferujemy nowe, jednotomowe wydanie Repetytorium dla szkoły podstawowej lub kontynuację z kolejnym poziomem dotychczasowego podręcznika: English Class B1, English Class B1+ lub Repetytorium dla szkoły podstawowej część 2.

Komponenty dla ucznia obejmują:

 • podręcznik z kodem do odzwierciedlenia cyfrowego, audio i wideo,
 • zeszyt ćwiczeń z kodem dostępu do pełnej wersji interaktywnej oraz Extra Online Homework (EOH nie jest dostępny dla wydania jednotomowego Repetytorium).

Zobacz w katalogu

Materiały na okres bezpodręcznikowy

Jeśli Państwa uczniowie jeszcze nie otrzymali podręczników lub zeszytów ćwiczeń w ramach dotacji, na naszej stronie w zakładce „Materiały przykładowe” dostępne są pierwsze rozdziały w formacie PDF, które dzieci mogą wydrukować, aby móc uczestniczyć aktywnie w lekcjach już od 1 września.

Materiały dla English Class    Materiały dla jednotomowego Repetytorium 

Materiały dla dwutomowego repetytorium

Zmiany w kursach od września 2021

Od nowego roku szkolnego:

 1. Dotychczasowy zeszyt ćwiczeń do English Class A1+ i B1+ zamieniliśmy na wydanie rozszerzone z dodatkowymi ćwiczeniami egzaminacyjnymi.
 2. Oprogramowanie dostępne do tej pory w aplikacji Pearson Reader od września przenosimy na platformę eDesk i wzbogacamy o nowe funkcjonalności. W ramach eDesku cały materiał dostępny dla nauczyciela jest w pełni interaktywny. Oprogramowanie jest dostępne online i offline, a szczegółowe wymagania systemowe zamieściliśmy na naszej stronie.
 3. Każdy uczeń, który otrzyma zeszyt ćwiczeń w ramach dotacji, znajdzie w nim kod dostępu do pełnej wersji interaktywnej na eDesku.

Więcej o zeszycie ćwiczeń    Więcej o nowym oprogramowaniu    Więcej o interaktywnych zeszytach ćwiczeń

Platforma eDesk krok po kroku

Aby ułatwić Państwu rozpoczęcie pracy z nowym eDeskiem, przygotowaliśmy szeroki wachlarz pomocy:

 • filmy instruktażowe,
 • przewodnik po platformie,
 • spotkania Digi 4.0 z możliwością zadania pytań,
 • szkolenia dla zespołu nauczycieli.

Skorzystaj ze wsparcia

Dokumentacja szkolna i nazwiska autorów

Do kursów dla klas 4-8 dostępna jest pełna dokumentacja szkolna. Każdy dokument można edytować, aby dostosować go do wymagań i potrzeb konkretnej klasy. Program nauczania zawiera także nazwisko jego autora. Nazwiska autorów naszych podręczników znajdą Państwo w katalogu, przy odpowiednim tytule i poziomie.

Program nauczania    Rozkłady, plany, PZO    Numery MEN

Innowacja pedagogiczna

Zachęcamy do realizacji innowacji pedagogicznej dla klas 4-8 opracowanej w oparciu o Pearson Readers. Do każdego rozdziału English Class proponujemy pracę z powiązaną tematycznie lekturą Pearson Readers. Do innowacji przygotowaliśmy pełną dokumentację, która pomoże prowadzić atrakcyjne lekcje.

Przejdź do innowacji

Testy i diagnoza

Testy do podręczników dla klas 4-8 dostępne są do wydruku oraz do przeprowadzenia online z Test Generatorem w eDesku. Dostęp do nich mają tylko zweryfikowani nauczyciele.

Nauczycielom chcącym sprawdzić umiejętności uczniów na początku roku szkolnego, zwłaszcza po ubiegłorocznych okresach nauki zdalnej, polecamy test „Po klasie” w ramach Diagnozy szkolnej Pearsona.

Zobacz Test Generator    Przejdź do Diagnozy

Zestawy nauczycielskie

W latach ubiegłych wyposażyliśmy szkoły pracujące z podręcznikami English Class w niezbędne nauczycielom zestawy nauczycielskie. W związku z tym, do zamówień dotacyjnych na poziomy A1+ oraz B1+ będą dołączane rozszerzone wydania zeszytów ćwiczeń, które ukazały się w tym roku.  

Jeśli do grona pedagogicznego dołączył nowy nauczyciel lub też jeśli w tym roku szkoła rozpoczyna pracę z podręcznikami English Class, zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią.

Nauczyciele, którzy od września będą korzystać z Repetytoriów dla szkoły podstawowej Pearsona wyd. jednotomowe oraz część 2 wyd. dwutomowego i potrzebują materiałów dla nauczyciela, otrzymają je od dystrybutora, u którego szkoła zamówiła podręczniki dla uczniów.

Jak otrzymać zestaw

Szkolenia dla nauczycieli

Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniach, które organizujemy dla nauczycieli w sierpniu i wrześniu 2021.

Zobacz kalendarz szkoleń

Jeśli wróci zdalne nauczanie

English Class oraz Repetytorium dla szkoły podstawowej są dostosowane do prowadzenia lekcji zarówno w klasie, jak i zdalnie. Szczególnie pomocny będzie eDesk, a w nim:

 • oprogramowanie Presentation Tool,
 • interaktywne zeszyty ćwiczeń,
 • Test Generator z możliwością testowania online.

Zobacz zasoby do nauki zdalnej

Polecane podręczniki

Serie Pearson najczęściej wybierane dla szkół średnich:

 

Oferta promocyjna na podręczniki

Podręczniki i repetytoria Pearson dla szkół średnich można kupić obecnie nawet 20% taniej. Szczegóły oferty, a także kod rabatowy do wykorzystania w księgarniach Bookland i na bookland.com.pl znajdą Państwo na naszej stronie.

Zobacz szczegóły oferty

Materiały na okres bezpodręcznikowy

Jeśli Państwa uczniowie nie zakupili jeszcze podręczników lub zeszytów ćwiczeń, na naszej stronie w zakładce „Materiały przykładowe” dostępne są pierwsze rozdziały w formacie PDF, które młodzież może wydrukować, aby móc uczestniczyć aktywnie w lekcjach już od 1 września.

Zachęcamy też do korzystania z materiałów do naszych kursów dostępnych w Quizlet, Lingos i InstaLing.

Materiały dla Focus Second Edition

Materiały dla High Note

Materiały dla Repetytorium poz. podstawowy

Materiały dla Repetytorium poz. rozszerzony

Zmiany w kursach od września 2021

Od nowego roku szkolnego:

 1. Do papierowych zeszytów ćwiczeń Focus Second Edition i High Note dołączyliśmy kod do ich pełnej wersji interaktywnej. Tym samym uczniowie, którzy zakupią papierowy podręcznik i ćwiczenia, będą mieli dostęp do w pełni interaktywnego eBooka oraz interaktywnego workbooka.
 2. Oprogramowanie dostępne do tej pory na platformie Pearson English Portal od września przenosimy na eDesk i wzbogacamy o nowe funkcjonalności. W ramach eDesku cały materiał dostępny dla nauczyciela jest w pełni interaktywny. Oprogramowanie jest dostępne online, a szczegółowe wymagania systemowe zamieściliśmy na naszej stronie.

Więcej o zeszycie ćwiczeń    Więcej o nowym oprogramowaniu

Platforma eDesk krok po kroku

Aby ułatwić Państwu rozpoczęcie pracy z nowym eDeskiem, przygotowaliśmy szeroki wachlarz pomocy:

 • filmy instruktażowe,
 • przewodnik po platformie,
 • spotkania Digi 4.0 z możliwością zadania pytań,
 • szkolenia dla zespołu nauczycieli.

Skorzystaj ze wsparcia

Dokumentacja szkolna i nazwiska autorów

Do kursów Pearson dostępna jest pełna dokumentacja szkolna. Każdy dokument można edytować, aby dostosować go do wymagań i potrzeb konkretnej klasy. Program nauczania zawiera także nazwisko jego autorów. Nazwiska autorów naszych podręczników znajdą Państwo w katalogu, przy odpowiednim tytule i poziomie.

Program nauczania    Rozkłady, plany, PZO    Numery MEN

Testy i diagnoza

Testy do podręczników dla szkół średnich dostępne są do wydruku oraz do przeprowadzenia online z Test Generatorem w eDesku. Dostęp do nich mają tylko zweryfikowani nauczyciele.

Nauczycielom chcącym sprawdzić umiejętności uczniów na początku roku szkolnego, zwłaszcza po ubiegłorocznych okresach nauki zdalnej, polecamy test „Po klasie” w ramach Diagnozy szkolnej Pearsona.

Zobacz Test Generator    Przejdź do Diagnozy

Zestawy nauczycielskie

Zamówienie na zestawy nauczycielskie dla całego zespołu anglistów składa przewodniczący zespołu, wypełniając formularz online dostępny na naszej stronie po zalogowaniu.

Jak otrzymać zestaw

Kontakt do doradców Pearson

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy są do Państwa dyspozycji, szczególnie w sprawie:

 • zamówienia zestawów nauczycielskich,
 • wsparcia w zamówieniu podręczników dla uczniów w promocyjnej cenie,
 • przeprowadzenia szkolenia z eDesku dla zespołu nauczycieli w Państwa szkole.

Znajdź swojego doradcę

Szkolenia dla nauczycieli

Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniach, które organizujemy dla nauczycieli w sierpniu i wrześniu 2021.

Zobacz kalendarz szkoleń

Jeśli wróci zdalne nauczanie

Focus Second Edition, High Note oraz Repetytoria maturalne są dostosowane do prowadzenia lekcji zarówno w klasie, jak i zdalnie. Szczególnie pomocny będzie eDesk, a w nim:

 • oprogramowanie Presentation Tool,
 • interaktywne zeszyty ćwiczeń do serii Focus Secnd Edition i High Note,
 • Test Generator z możliwością testowania online.

Zobacz zestawienie dostępnych zasobów

Polecane kursy

Zachęcamy do zapoznania się z najchętniej wybieranymi podręcznikami na kursy językowe:

Odwiedź katalog

Zestawy lektorskie

Szkołom językowym wybierającym nasze kursy polecamy skorzystanie z oferty bezpłatnych zestawów lektorskich oraz z możliwości promocyjnego zakupu materiałów z rabatem 50%.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Testy

Kursom Pearson towarzyszy bogaty wachlarz materiałów do oceniania i śledzenia postępów w nauce. Testy – poziomujące, diagnostyczne, monitorujące i końcoworoczne (zestaw zależny od rodzaju kursu) – dostępne są w aplikacji ePanel oraz pod poniższym linkiem.

TESTY DO PODRĘCZNIKÓW

Zachęcamy też do zapoznania się z Level Test i Benchmark Test – wygodnymi narzędziami, umożliwiającymi szybkie i precyzyjne określenie poziomu językowego kursantów, przypisanie ich do odpowiedniej grupy oraz skuteczne monitorowanie ich postępów w nauce.

LEVEL & BENCHMARK

Lektury poziomowane

Pearson Graded Readers stanowią znakomite uzupełnienie każdego kursu językowego, wspomagają utrwalanie świeżo przyswojonych treści, nadają sens nauce, a fascynująca tematyka sprawia, że lektura to czysta przyjemność. Szczególnie polecamy pozycje z serii Disney Kids Readers  dla najmłodszych uczniów.

LEKTURY POZIOMOWANE

Szkolenia

Zapraszamy do udziału w szkoleniach metodycznych w postaci bezpłatnych webinariów. Początek roku szkolnego to czas obfitujący w ciekawe i angażujące sesje. Lista zbliżających się wydarzeń dostępna jest na poniższej stronie, wraz z szeregiem nagrań szkoleń minionych.

WEBINARIA   SZKOLENIA

Nauka zdalna i hybrydowa

Materiały Pearson to elastyczny zestaw książek oraz rozwiązań cyfrowych, idealnie dostosowanych do zmieniającego się krajobrazu edukacji językowej.

Cyfrowe podręczniki, zasoby online, aplikacje mobilne, platformy z ćwiczeniami interaktywnymi i narzędzia dla lektora, takie jak Presentation Tool, Test Generator czy aplikacja ePanel sprawiają, że prowadzenie kursów jest nie tylko możliwe, ale też intuicyjne i efektywne w każdych warunkach – podczas pracy stacjonarnej, w pełni zdalnej oraz hybrydowej.

Więcej o rozwiązaniach cyfrowych piszemy w Niezbędniku Zdalnego Nauczania.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Promocje cenowe

Zapraszamy do korzystania z bieżących ofert cenowych na nasze publikacje.

PROMOCJE

Doradcy Pearson

Zachęcamy też do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania, pomogą dobrać materiały indywidualnie, a także przekażą informacje o najnowszych publikacjach i aktualnych ofertach.

DORADCY

Polecane kursy

Zachęcamy do zapoznania się z najchętniej wybieranymi podręcznikami na zajęcia w szkołach wyższych:

Odwiedź katalog:

Język ogólny    BUSINESS & PROFESSIONAL ENGLISH

Zestawy lektorskie

Lektorom uczelni wybierającym nasze kursy polecamy skorzystanie z oferty bezpłatnych zestawów lektorskich.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Testy

Kursom Pearson towarzyszy bogaty wachlarz materiałów do oceniania i śledzenia postępów w nauce. Testy – poziomujące, diagnostyczne, monitorujące i końcoworoczne (zestaw zależny do rodzaju kursu) – dostępne są w aplikacji ePanel oraz pod poniższym linkiem.

TESTY DO PODRĘCZNIKÓW

Zachęcamy też do zapoznania się z Level Test i Benchmark Test – wygodnymi narzędziami, umożliwiającymi szybkie i precyzyjne określenie poziomu językowego kursantów, przypisanie ich do odpowiedniej grupy oraz skuteczne monitorowanie ich postępów w nauce.

LEVEL & BENCHMARK

Rozkłady materiału

Naszym kursom dla studentów i dorosłych towarzyszy dokumentacja w postaci rozkładów materiału, które pomogą zaplanować pracę i dostosować materiał do prowadzonego kursu.

Rozkłady materiału

Szkolenia

Zapraszamy do udziału w szkoleniach metodycznych w postaci bezpłatnych webinariów. Przeddzień i początek roku akademickiego to czas obfitujący w ciekawe i angażujące sesje. Lista zbliżających się wydarzeń dostępna jest na poniższej stronie, wraz z szeregiem nagrań szkoleń minionych.

WEBINARIA   SZKOLENIA

Nauka zdalna i hybrydowa

Materiały Pearson to elastyczny zestaw książek oraz rozwiązań cyfrowych, idealnie dostosowanych do zmieniającego się krajobrazu edukacji językowej.

Cyfrowe podręczniki, zasoby online, aplikacje mobilne, platformy z ćwiczeniami interaktywnymi i narzędzia dla lektora, takie jak Presentation Tool, Test Generator czy aplikacja ePanel sprawiają, że prowadzenie kursów jest nie tylko możliwe, ale też intuicyjne i efektywne w każdych warunkach – podczas pracy stacjonarnej, w pełni zdalnej oraz hybrydowej.

Więcej o rozwiązaniach cyfrowych piszemy w Niezbędniku Zdalnego Nauczania.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Promocje cenowe

Zapraszamy do korzystania z bieżących ofert cenowych na nasze publikacje, w tym z cyklicznie organizowanej promocji rabatowej dla studentów.

PROMOCJE

Doradcy Pearson

Zachęcamy też do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania, pomogą dobrać materiały indywidualnie, a także przekażą informacje o najnowszych publikacjach i aktualnych ofertach.

DORADCY

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.