ZAREJESTRUJ SIĘ I wdrażaj innowację!

Czy kiedykolwiek chciał_ś wdrożyć innowację pedagogiczną, ale porzucił_ś ten pomysł w strachu przed ilością formalności do przejścia? Czy masz świetne pomysły, które wdrażasz na lekcji, a chciał_byś nadać im bardziej formalne ramy projektowe, lecz nie wiesz jak? Czy kiedykolwiek zastanawiał_ś się, jakie potencjalne cuda dla edukacji tkwią w innowacjach pedagogicznych? 

 

Dołącz do nas podczas niezwykłej konferencji Od inspiracji do innowacji, podczas której pokażemy Ci:  

  • czym jest innowacja pedagogiczna, jak ją zaplanować, udokumentować, wdrożyć, monitorować i zakończyć; 

  • konkretne pomysły na innowację dla szkoły podstawowej i średniej w świetle aktualnych wyników PISA i kompetencji przyszłości; 

  • gotowe rozwiązania Pearson, które mogą być źródłem realizacji ciekawej innowacji. 

dowiedz się więcej

Zobacz daty i
tematy szkoleń

dowiedz się więcej

Poznaj naszych
speakerów

Powitanie + informacje organizacyjne | 10:00-10:10

 


 

07.06.2024, godz. 10:10-11:00   
ABC innowacji pedagogicznej 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pożądana przez Ciebie zmiana w Twojej szkole i na Twoich lekcjach może zacząć się od pomysłu na nowatorskie rozwiązanie programowe, organizacyjne lub metodyczne, które ma na celu poprawę jakości pracy szkoły, rozwijanie kompetencji, wzmacnianie umiejętności, zwiększanie skuteczności nauczania czy przygotowanie do pracy w 21. wieku  ... Co jeszcze i jak można „poprawić” dzięki zainicjowanej w szkole innowacji? Bez względu na zaplanowany obszar poprawy od czegoś trzeba zacząć ... Jak się do tego zabrać w praktyce? Jakie są formalne uwarunkowania i wymagana dokumentacja prowadzenia działalności innowacyjnej w szkole? Jak wygląda procedura tworzenia, zgłaszania, wdrażania i przedstawienia wyników innowacji? Obejrzyj szkolenie Anny Abramczyk i zacznij działać!

 Przerwa | 11:00-11:10 

 


 

07.06.2024, godz. 11:10-12:00 
Inspiruj uczniów do czytania w Erze AI: od PISA do umiejętności życiowych 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

W swojej sesji, Iwona Rosiak skoncentruje się na innowacyjnym podejściu do rozwijania sprawności czytania w kontekście wyników badań PISA oraz wpływu umiejętności czytania na życie codzienne w erze sztucznej inteligencji. Dowiesz się, jak innowacyjnie ćwiczyć w klasie czytanie ze zrozumieniem, odróżnianie opinii od faktów, weryfikowanie informacji - w sposób systemowy, ustrukturyzowany i wynikający z założonego wcześniej planu - wszystkie pomysły będą proste do wykorzystania jako treści i materiały do innowacji pedagogicznych. Iwona omówi strategie zachęcające do czytania cyfrowych treści oraz pokaże, jakie kompetencje rozwija czytanie i jak cenne mogą być one w dzisiejszym świecie zdominowanym przez technologię. 

 Przerwa | 12:00-12:10 

 


 

07.06.2024, godz. 12:10-13:00 
Nastoletni biznesman: jak zainspirować młodzież do nauki języka biznesu (i mieć z tego fun!) 
 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Szkolenie Luizy Wójtowicz-Wagi pokaże innowacyjne podejście do pracy z  nastolatkami - zainspiruje do wykorzystania możliwości wdrażania ich w świat biznesu (tak, duża część z nich bardzo się tym interesuje!) a co za tym idzie - do języka biznesowego w praktyce! Podczas sesji Luiza pokaże pomysły na to, jak połączyć ciekawą dla młodych ludzi wiedzę teoretyczną z praktycznymi ćwiczeniami. Rozmowa rekrutacyjna? Negocjacje? Prezentacje? Jasna komunikacja i asertywność? Pewność siebie i small talk?  Przekonajcie się, że podchodząc do tematu innowacyjnie, zaprosicie swoich nastoletnich uczniów do ekscytującej podróż po języku biznesu, a jednocześnie zdobądźcie materiały i treści do niesztampowych innowacji pedagogicznych.

Więcej o ekspertach

Dr Anna Abramczyk

Nauczycielka z 21-letnim doświadczeniem w pracy dydaktycznej. Od 16 lat doradczyni metodyczna Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wieloletnia egzaminatorka maturalna oraz ekspertka do spraw awansu zawodowego nauczycieli. Autorka artykułów metodycznych i naukowych.  

Luiza Wójtowicz-Waga

Luiza Wojtowicz-Waga holds a double MA in linguistics and American Studies (University of Warsaw), and a certificate of a renowned Grupa TROP School for Trainers. She is a co-owner of eduNation, a teacher-training and development centre, organizer of the biggest teacher-training events in Poland. An English teacher, used to serve as the director of studies in one of the largest language schools in Poland. Luiza’s chief professional interest lies in the complexities of teaching adults, creativity, motivation, professional burnout, teacher leadership, classroom effectiveness, and management skills in education. 

Iwona Rosiak

Nauczycielka języka angielskiego, dydaktyk jezyków obcych i metodyk. Przez ostatnie kilka lat pracowała i wciąż pracuje w publicznej szkole podstawowej w oddziałach 4 - 8 ale zdarza się, że i z młodszymi także. W codziennej pracy z uczniami stawia na budowanie relacji i tworzenie takiej przestrzeni w sali lekcyjnej, gdzie uczniowie w poczuciu bezpieczeństwa mogą efektywnie się uczyć i współpracować. Jest nauczycielką poszukującą nowych rozwiązań i sposobów pracy z uczniami, tak by każdy czuł się zaopiekowany i by mógł wyjść z lekcji z poczuciem, że czegoś nowego się nauczył. W chwilach wolnych czytam i gotuję. 

Przeprowadź innowację z:


 

Pearson Space
Strona do której prowadzi link jest elementem Pearson Space – wirtualnej przestrzeni dla zalogowanych nauczycieli, która daje pełny dostęp do najnowszych szkoleń, materiałów dydaktycznych, aplikacji i promocji.
Treść dostępna bez ograniczeń do końca 2022 roku. Od stycznia 2023 roku dostępna wyłącznie dla użytkowników Pearson Space.
Treść dostępna dla użytkowników Pearson Space.