Nauczanie online i offline

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na świecie stawia przed szkołą nowe wyzwania edukacyjne i konieczność zorganizowania nauczania z wykorzystaniem najnowszych technologii. Nauczyciele i uczniowie potrzebują dziś łatwych w obsłudze, ale zaawansowanych funkcjonalnie rozwiązań cyfrowych, dzięki którym nauczanie może być skuteczniejsze i łatwiejsze, a nauka przyjemniejsza i bardziej motywująca. Dzisiejsza szkoła oczekuje narzędzi cyfrowych, pozwalających nauczycielom szybko diagnozować potrzeby uczniów, sprawnie przygotowywać ciekawe lekcje, skutecznie uczyć i testować, a także motywować i wspierać zapamiętywanie.  

Zastąpienie drukowanego podręcznika takim samym, tylko wyświetlanym na ekranie komputera nie zmieni jakości edukacji zdalnej. Konieczne jest włączenie w ten proces interaktywnych narzędzi i platform internetowych umożliwiających prowadzenie wartościowych lekcji online i wykonywanie pracy domowej z natychmiastową informacją zwrotną. Interaktywny podręcznik w formie elektronicznej zmotywuje uczniów do pracy na lekcji, a samosprawdzające się zadania domowe na platformie internetowej pozwolą im osiągać lepsze wyniki na testach i egzaminach. Nauczyciel wyposażony w takie narzędzia zyskuje nie tylko nowe motywatory, ale także zupełnie nowe możliwości planowania lekcji, na której więcej czasu można poświęcić na swobodną praktykę materiału językowego.  

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą Cyfrowa Szkoła, stworzoną z myślą o wsparciu nauczycieli szkół podstawowych i średnich pracujących online i offline. 


Platformy online i inne rozwiązania cyfrowe

eDesk

PORTAL EDUKACYJNY, w którym uczeń otrzymuje dostęp do:

 • odzwierciedleń cyfrowych podręczników oraz repetytoriów dopuszczonych przez MEN do użytku szkolnego
  (w formacie pdf online dla szkoły podstawowej; w formacie interaktywnych ebooków dla szkoły średniej),
 • materiałów multimedialnych wspomagających naukę języka.

Dostęp wymaga rejestracji na stronie edesk.pearson.pl oraz użycia kodu aktywacyjnego z podręcznika.
Nauczyciele logują się do eDesku swoimi danymi do pearson.pl. Za pośrednictwem portalu mogą korzystać z Test Generatora.

DOWIEDZ SIE WIĘCEJ  


ePanel

APLIKACJA WYŁĄCZNIE DLA NAUCZYCIELI  z dostępem offline (po pobraniu) do:

 • zeszytów ćwiczeń  oraz podręczników (pdfy bez możliwości wydruku),
 • książek nauczyciela ( z opcją wydruku),
 • dodatkowych materiałów edukacyjnych do pracy z uczniami,
 • materiałów audio, dokumentacji szkolnej i testów.

Korzystanie z aplikacji wymaga rejestracji na stronie pearson.pl i pobrania aplikacji ze swojego profilu.
Dostęp do testów otrzymuje się po weryfikacji wprowadzonych danych.
 

dowiedz się więcej


Pearson English Portal / MyEnglishLab

PLATFORMA ONLINE, która zależnie od kursu daje uczniom dostęp do interaktywnej wersji zeszytów ćwiczeń (Focus, 2E, High Note, English Class) i / lub do dodatkowych zadań online (Extra Online Homework do kursu English Class oraz Repetytorium dla szkoły podstawowej; Online Practice do Focus 2E, High Note).  Interaktywne zadania ze zintegrowanym audio i wideo pomagają uczniom utrwalić materiał z lekcji, przydatne zwroty i struktury. 

Nauczyciele, po utworzeniu wirtualnej klasy, mogą monitorować wyniki i zaangażowanie uczniów. 

Dostęp wymaga użycia kodu aktywacyjnego (uczeń - kod z zeszytu ćwiczeń, nauczyciel - kod z książki nauczyciela) i odrębnej rejestracji na stronie english.com/activate.

Extra Online Homework
- dowiedz się więcej
Online Practice
- dowiedz się więcej
MyEnglishLab
- dowiedz się więcej

Inne rozwiązania cyfrowe

Sprawdź, jakie jeszcze rozwiązania cyfrowe dla nauczycieli i uczniów, są dostępne w naszej ofercie.

Przejdź do strony

Niezbędnik zdalnego nauczania

W Strefie nauczyciela w sekcji Niezbędnik zdalnego nauczania przybliżamy Państwu rozwiązania i pomysły, które pomogą w stworzeniu idealnych warunków do pracy w wirtualnej sali zajęć. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi interaktywnymi eBookami do kursów, ćwiczeniami online, Test Generatorem oraz metodyką ESAP 2.0.

Przejdź do strony

Szkolenia i webinaria

Wideoszkolenia

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą wideoszkoleń o tematyce związanej z nauczaniem zdalnym. Szkolenia dostarczą odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości dotyczących m.in. wyboru narzędzi i platform internetowych do prowadzenia nauczania zdalnego, sposobów angażowania uczniów w treści lekcyjne, czy oceniania na odległość. Na początek przygody z nauczaniem zdalnym polecamy obejrzenie nagrań z następujących szkoleń: 

PRZEJDŹ DO KATALOGU WIDEOSZKOLEŃ

DiGi spotkania

Zapraszamy ponownie na cieszący się ogromną popularnością cykl DIGI spotkania z konsultantami Pearson. To już druga odsłona serii szkoleń adresowanego do nauczycieli potrzebujących wsparcia we wdrożeniu do pracy zdalnej z wykorzystaniem kursów i rozwiązań cyfrowych Pearson.

Podczas 90-minutowych szkoleń omawiamy rozwiązania cyfrowe dostępne do kursów Focus 2nd edition i High Note, Gold Experience 2nd edition, Roadmap, Speakout, Business Partner oraz Poptropica English Island.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I ZAREJESTRUJ

 

Wsparcie konsultantów i wsparcie techniczne

Nasi doradcy metodyczni są do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego oraz poprzez telekonferencje.  

Infolinia Pearson (22 257 18 10) oraz wsparcie techniczne (22 306 07 79) pracują niezmiennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 –17:00.   

Skontaktuj się 

 

Metodyka Nauczania Online - ESAP

W nauczaniu online doskonale sprawdza się metodyka ESAP, czyli: Engage, Study, Activate, Practise.

Lekcja online według metodyki ESAP składa się z takich samych etapów jak w tradycyjnym podejściu, różnica wynika z wykorzystania narzędzi cyfrowych i platform internetowych do przeprowadzenia zajęć. W metodyce ESAP każdą lekcję rozpoczynamy od powtórki materiału, rozbudzenia wśród uczniów apetytu na naukę i aktywizacji posiadanej przez uczniów wiedzy ogólnej i językowej. Następnie przechodzimy do wprowadzenia nowych zagadnień językowych i przećwiczenia ich w trakcie zadań kontrolowanych. Na kolejnym etapie lekcji aktywizujemy nowy język i dajemy uczniom możliwość użycia nowej leksyki lub nowych struktur gramatycznych w swobodnej komunikacji. Ostatnim etapem w metodyce ESAP jest przećwiczenie i utrwalenie nowego materiału przez uczniów w ramach pracy samodzielnej na platformie internetowej MyEnglishLab. 

Prowadząc zajęcia z uwzględnieniem tych czterech etapów, mamy pewność, że lekcja online jest wartościowa, uczniowie nauczą się i przećwiczą nowy materiał, a także utrwalą nowopoznane zagadnienia, wykonując interaktywne ćwiczenia na platformie MyEnglishLab.  

WIĘCEJ NA TEMAT ESAP

 

 

Przydatne linki

Poradniki i tutoriale dla platform edukacji zdalnej

Poniżej dzielimy się biblioteką przydatnych linków do poradników i blogów o tematyce związanej ze zdalnym nauczaniem.

Blogi - Young Learners

Blogi - Teenagers

Blogi - Adults

Wsparcie dla nauczycieli i uczniów szkół językowych i wyższych w pracy online i offline

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na świecie stawia przed szkołami i uczelniami nowe wyzwania edukacyjne i konieczność zorganizowania nauczania z wykorzystaniem najnowszych technologii. Lektorzy i uczniowie potrzebują dziś łatwych w obsłudze, ale zaawansowanych funkcjonalnie rozwiązań cyfrowych, dzięki którym nauczanie może być skuteczniejsze i łatwiejsze, a nauka przyjemniejsza i bardziej motywująca. Dzisiejsze szkoły językowe i uczelnie oczekują narzędzi cyfrowych, pozwalających szybko diagnozować potrzeby uczniów, sprawnie przygotowywać ciekawe lekcje, skutecznie uczyć i testować, a także motywować i wspierać zapamiętywanie.

Zastąpienie drukowanego podręcznika takim samym, tylko wyświetlanym na ekranie komputera nie zmieni jakości edukacji zdalnej. Konieczne jest włączenie w ten proces interaktywnych narzędzi i platform umożliwiających prowadzenie wartościowych lekcji online i wykonywanie pracy domowej z natychmiastową informacją zwrotną. Interaktywny podręcznik w formie elektronicznej motywuje uczniów do pracy na lekcji, a samosprawdzające się zadania domowe na platformie internetowej pozwolą im osiągać lepsze wyniki na testach i egzaminach. Nauczyciel wyposażony w takie narzędzia zyskuje nie tylko nowe motywatory, ale także zupełnie nowe możliwości planowania lekcji, na której więcej czasu można poświęcić na swobodną praktykę materiału językowego.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą Cyfrowa Szkoła, stworzoną z myślą o wsparciu nauczycieli i lektorów szkół językowych i wyższych pracujących z grupami online i offline. 

 1. Platformy online
 2. Szkolenia i webinaria
 3. Wsparcie konsultantów
 4. Metodyka Nauczania Online - ESAP
 5. Przewodniki "How to teach online with..."
 6. Przydatne linki

1. Platformy online


ePanel

APLIKACJA WYŁĄCZNIE DLA NAUCZYCIELI  z dostępem offline (po pobraniu) do:

 • zeszytów ćwiczeń  oraz podręczników (pdfy bez możliwości wydruku),
 • książek nauczyciela ( z opcją wydruku),
 • dodatkowych materiałów edukacyjnych do pracy z uczniami,
 • materiałów audio, dokumentacji szkolnej i testów.

Korzystanie z aplikacji wymaga rejestracji na stronie pearson.pl i pobrania aplikacji ze swojego profilu.
Dostęp do testów otrzymuje się po weryfikacji wprowadzonych danych.

dowiedz się więcej


Pearson English Portal

Nowoczesny portal dla lektorów i kursantów, a na nim:

 • NOWOŚĆ! Dostęp do eBooków online - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ,
 • NOWOŚĆ! Dostęp do Test Generatora online - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ,
 • zasoby do pobrania, w tym nagrania audio i wideo,
 • gry i ćwiczenia,
 • Presentation Tool – multimedialny podręcznik i zeszyt ćwiczeń,
 • dostęp do Online Practice (MyEnglishLab) – interaktywne zeszyty ćwiczeń.

Dostęp wymaga użycia kodu aktywacyjnego (uczeń - kod z podręcznika lub zeszytu ćwiczeń, nauczyciel - kod z książki nauczyciela) i odrębnej rejestracji na stronie english.com/activate.

dowiedz się więcej


MyEnglishLab

Interaktywny zeszyt ćwiczeń i zarządzanie kursem

 • Tworzenie grup i zadawanie zadań
 • Monitorowanie postępów
 • Komunikacja z kursantami

Dostęp wymaga użycia kodu aktywacyjnego. Polecamy zapoznanie się z MyEnglishLab Quick Start Guide.

dowiedz się więcej


Primary & Pre-Primary Academy

DLA NAUCZYCIELI dzieci w wieku 3-12 lat

Primary Academy oraz Pre-Primary Academy to banki dodatkowych materiałów, takich jak prezentacje gramatyczne, arkusze ćwiczeń, filmy, piosenki, wiersze, czy rymowanki. Wszystkie zasoby można pobrać i wykorzystać podczas lekcji online lub przekazać swoim uczniom, urozmaicając zdalne nauczanie.

Zapraszamy nauczycieli do skorzystania z 60-dniowego, BEZPŁATNEGO dostępu testowego do Primary Academy oraz Pre-Primary Academy. Kody aktywacyjne znajdują się w ePanelu, w sekcji MATERIAŁY DODATKOWE.

dowiedz się więcej

2.Szkolenia i webinaria

Wideoszkolenia

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą wideoszkoleń o tematyce związanej z nauczaniem zdalnym. Szkolenia dostarczą odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości dotyczących m.in. wyboru narzędzi i platform internetowych do prowadzenia nauczania zdalnego, sposobów angażowania uczniów w treści lekcyjne, czy oceniania na odległość. Na początek przygody z nauczaniem zdalnym polecamy obejrzenie nagrań z następujących szkoleń: 

PRZEJDŹ DO KATALOGU WIDEOSZKOLEŃ

DiGi spotkania

Zapraszamy na kolejny cykl szkoleń DIGI z konsultantami metodycznymi Pearson. Spotkania DIGI 2.0 adresowane są do nauczycieli potrzebujących wsparcia we wdrożeniu do pracy zdalnej i stacjonarnej z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań cyfrowych towarzyszących kursom Pearson. 

Podczas szkoleń omawiamy rozwiązania cyfrowe dostępne do kursów Focus 2nd edition i High Note, Gold Experience 2nd edition, Roadmap, Speakout, Business Partner oraz Poptropica English Island.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I ZAREJESTRUJ

 

3. Wsparcie konsultantów i wsparcie techniczne 

Nasi doradcy metodyczni są do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego oraz poprzez telekonferencje.  

Infolinia Pearson (22 257 18 10) oraz wsparcie techniczne (22 306 07 79) pracują niezmiennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 –17:00.  

 

Skontaktuj się 

 

4. Metodyka Nauczania Online - ESAP

W nauczaniu online doskonale sprawdza się metodyka ESAP, czyli: Engage, Study, Activate, Practise.

Lekcja online według metodyki ESAP składa się z takich samych etapów jak w tradycyjnym podejściu, różnica wynika z wykorzystania narzędzi cyfrowych i platform internetowych do przeprowadzenia zajęć. W metodyce ESAP każdą lekcję rozpoczynamy od powtórki materiału, rozbudzenia wśród uczniów apetytu na naukę i aktywizacji posiadanej przez uczniów wiedzy ogólnej i językowej. Następnie przechodzimy do wprowadzenia nowych zagadnień językowych i przećwiczenia ich w trakcie zadań kontrolowanych. Na kolejnym etapie lekcji aktywizujemy nowy język i dajemy uczniom możliwość użycia nowej leksyki lub nowych struktur gramatycznych w swobodnej komunikacji. Ostatnim etapem w metodyce ESAP jest przećwiczenie i utrwalenie nowego materiału przez uczniów w ramach pracy samodzielnej na platformie internetowej MyEnglishLab. 

Prowadząc zajęcia z uwzględnieniem tych czterech etapów, mamy pewność, że lekcja online jest wartościowa, uczniowie nauczą się i przećwiczą nowy materiał, a także utrwalą nowopoznane zagadnienia, wykonując interaktywne ćwiczenia na platformie MyEnglishLab.  

WIĘCEJ NA TEMAT ESAP

 

5. Przewodniki "How to teach online with..."

Praktyczne przewodniki pomogą zapoznać się z ofertą narzędzi cyfrowych danego kursu oraz sposobami na ich wykorzystanie podczas zajęć.

Przewodniki przygotowaliśmy do następujących tytułów:

Gold Experience 2nd edition    Gold New edition    Roadmap

Speakout 2nd edition

6. Przydatne linki

Oferta Pearson dla szkół językowych i uczelni

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty Pearson dla szkół językowych oraz uczelni. Informacje o bezpłatnych zestawach lektorskich, rabatach i wsparciu metodycznych znajdują się na specjalnie przygotowanych stronach. Dowiedz się więcej:

SZKOŁY JĘZYKOWE         UCZELNIE

Poradniki i tutoriale dla platform edukacji zdalnej

Poniżej dzielimy się biblioteką przydatnych linków do poradników i blogów o tematyce związanej ze zdalnym nauczaniem.

Blogi - Young Learners

Blogi - Teenagers

Blogi - Adults

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.