Akademia Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli


Akademia Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli powstała jako odpowiedź na potrzeby i wyzwania nauczycieli oraz dyrektorów szkół w dynamicznie zmieniającym się środowisku edukacyjnym. Korzystając z bogatej i różnorodnej oferty autorskich szkoleń, treningów i warsztatów doskonalenia kwalifikacji zawodowych, stworzyliśmy propozycję dostosowaną do potrzeb i możliwości polskich szkół publicznych i prywatnych oraz uczelni wyższych i przedszkoli.

Pearson Academy czerpie z ponad 25 lat doświadczeń na rynku polskim oraz 150 lat doświadczeń na arenie międzynarodowej. W tym czasie we współpracy z czołowymi trenerami i metodykami z Polski i zagranicy udało nam się:

  • przeprowadzić tysiące szkoleń i treningów, docierając do najdalszych zakątków kraju,
  • zrealizować i udostępnić dziesiątki szkoleń, webinariów i warsztatów online,
  • stworzyć katalog warsztatów Teacher Education & Leadership Academy (TELA) rozpoznawalnych międzynarodowo i potwierdzonych znakiem jakości Pearson Assured.

Trzy formuły Pearson Academy

Informacje ogólne

Ponad 70 szkoleń online dostępnych 24 / 7 dni w tygodniu na stronie pearson.pl. Oferowane szkolenia mają postać spotkań onlinowych, webinariów, nagrań z sesji na żywo oraz tematycznych serii łączących kilka filmów.  

Skierowane do nauczycieli wszystkich typów szkół i przedszkoli oraz do dyrektorów placówek oświatowych.

Szkolenia dostępne w dwóch wariantach: bezpłatnym oraz płatnym w cenie 40 zł. 

Warsztaty prowadzone przez ekspertów i trenerów.

Po ukończeniu płatnych szkoleń dostępny jest QUIZ sprawdzający wiedzę oraz dający możliwość uzyskania certyfikatu potwierdzającego odbycie szkolenia.

 

Informacje ogólne

Spotkanie lub webinarium organizowane na zamówienie w uzgodnionym terminie i dogodnej dla uczestników lokalizacji. Długość każdej z proponowanych sesji wynosi od 60 do 90 minut.

Skierowane do nauczycieli wszystkich typów szkół i przedszkoli oraz do dyrektorów placówek oświatowych. Możliwość zorganizowania szkolenia dla rady pedagogicznej danej szkoły lub dla grupy nauczycieli danego przedmiotu z różnych placówek. 

Odpłatność ustalana jest w odniesieniu do poszczególnych sesji w zależności od parametrów szkolenia. 

Warsztaty prowadzone przez ekspertów i trenerów.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikat.

Informacje ogólne

Program warsztatowy obejmuje ponad 40 szkoleń trwających od 6 do 32 godzin, w zależności od tematyki. 

Skierowane do nauczycieli wszystkich typów szkół i przedszkoli oraz do dyrektorów placówek oświatowych. Możliwość zorganizowania szkolenia dla rady pedagogicznej danej szkoły lub dla grupy nauczycieli danego przedmiotu z różnych placówek.  

Odpłatność ustalana jest w odniesieniu do poszczególnych warsztatów w zależności od parametrów szkolenia. 

Warsztaty prowadzone przez certyfikowanych trenerów TELA i potwierdzone znakiem jakości Pearson Assured.

Szkolenie zakończone przyznaniem międzynarodowo rozpoznawalnego certyfikatu TELA.
 

 

 

 

 

 

Wykwalifikowany zespół trenerów

Nasz zespół trenerski tworzą uznani autorzy publikacji dydaktycznych, wykładowcy,  doświadczeni metodycy, eksperci oświatowi i trenerzy z całego świata. Omawiane  przez nich zagadnienia – profesjonalnie, w wybranej formie oraz w kreatywnej i miłej atmosferze – wspierają nabywanie nowych umiejętności i towarzyszą  w procesie nauki przez całe życie.

Poznaj naszych trenerów

 

SZKOLENIA DLA RAD PEDAGOGICZNYCH, DYREKTORÓW I NAUCZYCIELI

Pearson Academy to szeroki wachlarz szkoleń, m.in. z zakresu doskonalenia warsztatu  nauczyciela i dyrektora, dydaktycznych umiejętności nauczyciela, edukacji dzieci i młodzieży  (również ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi). To również szkolenia z zakresu zagadnień z psychologii oraz umiejętności  interpersonalnych, innowacji w nauczaniu oraz zmian  
w zakresie egzaminów, podstawy programowej i przepisów oświatowych.

SZEROKI ZAKRES TEMATYCZNY SZKOLEŃ

Szerokie portfolio szkoleń oraz przywilej współpracy z licznymi specjalistami w branży  pozwalają nam na dostosowanie treści autorskich szkoleń do wymogów grupy, jak również  na przygotowywanie nowych kursów i warsztatów dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

ELASTYCZNA FORMUŁA SZKOLEŃ

Możliwość kształcenia się w wybranym miejscu i czasie – proponujemy szkolenia indywidualne dostępne online oraz grupowe w formie  warsztatów i wykładów stacjonarnych lub webinariów.

ZAJĘCIA PROWADZONE W JĘZYKU POLSKIM I ANGIELSKIM

Współpracujemy z metodykami i trenerami z całego świata. W ofercie Pearson Academy dostępne są szkolenia  prowadzone zarówno w języku polskim,  
jak i szkolenia anglojęzyczne. 

 

CERTYFIKATY I POTWIERDZENIE KWALIFIKACJI

Pearson Academy pozwala na realizację obowiązku  podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Uczestnictwo w szkoleniu oznacza nabycie nowych umiejętności  i wiedzy potwierdzone certyfikatem.

 

Rozpoznawalność i uznawalność kwalifikacji na arenie międzynarodowej - egzaminy językowe.

Egzamin PTE General (Pearson Tests of English General) uznawany jest na całym świecie przez uczelnie wyższe, pracodawców, a także krajowe władze oświatowe. W Polsce certyfikat PTE na poziomie 3 uznawany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako potwierdzenie kwalifikacji językowych wymaganych od osób, które chcą zostać nauczycielami języka angielskiego na etapie nauczania przedszkolnego.

Egzamin LCCI First Certificate for Teachers of Business English potwierdza profesjonalne przygotowanie nauczycieli do nauczania języka angielskiego w biznesie.
 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.