Konferencja główna Panaceum na Liceum - Olsztyn

Zapraszamy na sesję szkoleniową dla nauczycieli szkół średnich!

 

Podczas dwóch naszpikowanych wiedzą sesji dowiecie się Państwo:  

 • jak prowadzić efektywną edukację językową, wykorzystując wiedzę o dojrzewającym mózgu nastolatka,
 • jakie zmiany niesie za sobą nowa podstawa programowa, 
 • jak skutecznie uczyć języka i przygotować uczniów do matury w oparciu o dwie podstawy programowe. 

 

9 lutego, sobota
 godzina 10:30

Multikino

ul. Tuwima 26, Olsztyn

 

Pierwsza sesja, “Focus Pokus: recepta na maturalny sukces w oparciu o najnowszą wiedzę o rozwoju mózgu.”, gwarantuje dużą dawkę wiedzy o tym:

 • jak wykorzystać wiedzę o dojrzewającym mózgu nastolatka w codziennej pracy nad praktyczną nauką języka i przygotowaniem do matury,
 • jak prowadzić skuteczne i angażujące zajęcia językowe w oparciu o wiedzę na temat tego, co lubi i jak pamięta mózg nastolatka,
 • jak najnowsza wiedza o mózgu może pomóc w budowaniu relacji z uczniem.

 

Druga sesja, “Co dwie podstawy to nie jedna… - bezbolesny zastrzyk wiedzy o pracy nauczyciela opartej na dwóch podstawach programowych.”, to pigułka wiedzy o tym:

 • jakie zmiany niesie za sobą nowa podstawa programowa,
 • co każdy nauczyciel powinien wiedzieć o reformie, aby skutecznie realizować powierzone mu zadania dydaktyczne,
 • czym są kompetencje kluczowe i w jaki sposób należy je rozwijać podczas edukacji językowej.

  Każdy uczestnik szkolenia otrzyma:

  • certyfikat uczestnictwa, 
  • przedruk nowej podstawy programowej,
  • specjalne egzemplarze okazowe nowych podręczników Focus i High Note,
  • dwie broszury informacyjne o Focus i High Note z przykładowymi stronami zeszytów ćwiczeń. 
  09.02.2019 (sobota)
  Olsztyn (10-748)
  Multikino
  ul. Tuwima 26

  Plan konferencji

  sobota, 9 lutego 2019
  Rejestracja
  10:30-11:00
  Focus Pokus: recepta na maturalny sukces w oparciu o najnowszą wiedzę o rozwoju mózgu.
  11:00-12:30
  Magdalena Kania
  Magdalena Kania
  Abstrakt

  Narcystyczny, egocentryczny, mało samodzielny - czy to prawdziwa diagnoza zachowania współczesnego nastolatka? Sporo wiemy o jego rozwoju emocjonalnym i kognitywnym. Ale co praktycznie zrobić z tą wiedzą w Twojej klasie? Jak łącząc teoretyczną wiedzę o rozwoju młodego mózgu oraz nowoczesny podręcznik zbudować spójną, skuteczną edukację językową?

  W trakcie pierwszej sesji opartej o najnowsze wyniki badań nad rozwojem nastoletniego mózgu, pokażemy, że wbrew powszechnym obawom uczniów naprawdę można skutecznie przygotować do matury. Remedium dopuszczone do użycia we wszystkich typach szkół!
   

  Magdalena Kania

  Magdalena Kania od ponad 20 lat prowadzi własną szkołę językową, w której jest dyrektorem metodycznym oraz czynnym lektorem. Od kilku lat dzieli się swoim doświadczeniem jako trener i prezenter konferencyjny. Absolwentka Teacher Trainer Academy oraz ELT Author Academy w DOS-ELTea. Ma na swoim koncie wystąpienia na licznych konferencjach organizowanych przez IATEFL, DOS-ELTea czy PASE. Bierze udział w nowatorskich projektach i prowadzi szkolenia, które łączą najnowszą wiedzę metodyczną z praktycznymi zastosowaniami w klasie. Jej pomysły cieszą się ogromną popularnością ze względu na ich prostotę i efektywność.

  Co dwie podstawy to nie jedna… - bezbolesny zastrzyk wiedzy o pracy nauczyciela opartej na dwóch podstawach programowych.
  12:30-14:00
  Anna Pasternak
  Anna Pasternak
  Abstrakt

  We wrześniu 2019 nauczyciele szkół ponadpodstawowych rozpoczną nowy etap pracy dydaktycznej: w tym samym czasie, w zależności od klasy, którą poprowadzą, będą uczyć w oparciu o starą i nową podstawę programową. Jak odmienna będzie to praca od tego, co robili dotychczas? Mity narastają, strach rośnie - ale czy naprawdę jest się czego bać?
  Dobra wiadomość: nadchodzi pierwsza pomoc! Zapraszamy na sesję , która odpowie na najczęściej zadawane pytania i pokaże na co zwrócić uwagę bez względu na to, która podstawa nas obowiązuje.

  Anna Pasternak

  Absolwentka wydziału filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Nauczycielka języka angielskiego z ponad dwudziestoletnim stażem. Egzaminatorka OKE we Wrocławiu w zakresie egzaminu gimnazjalnego i maturalnego z języka angielskiego. Współpracowniczka OKE w zakresie przeprowadzania szkoleń dla kandydatów na egzaminatorów. Ekspertka MEN do spraw awansu zawodowego nauczycieli, specjalistka w zakresie organizacji i zarządzania oświatą.

  Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.