New English Adventure METAMORFOZA, czyli alternatywne sposoby przeprowadzenia lekcji z podręcznikiem w formie wideoszkoleń

Pora na METAMORFOZĘ Twoich lekcji! Spraw, by dla Twoich uczniów nauka języka angielskiego była tak barwna, jak seria New English Adventure!


W krótkich filmach szkoleniowych Katarzyna Synder-Tamborska dokonuje METAMORFOZY każdego typu lekcji z podręcznika New English Adventure, dzieląc się solidną porcją sprawdzonych i skutecznych pomysłów. Zachęcamy do wykorzystania przedstawionych propozycji w klasie i przypominamy o dodatkowych materiałach do kursu, takich jak: 

  • karty obrazkowe
  • karty wyrazowe
  • karty z historyjkami
  • NOWOŚĆ! - KARTY PRZYPOMINAJKI

Mamy nadzieję, że zainspirujemy Państwa do pracy z podręcznikiem w nowy, ciekawy i angażujący uczniów sposób. Łącznie przygotowaliśmy 8 filmów – co tydzień zapraszamy na nową metamorfozę

Lekcja 1 - Prezentacja nowego słownictwa

Lekcja 1 - Prezentacja nowego słownictwa

Podczas tej lekcji następuje prezentacja i utrwalenie nowego słownictwa za pomocą ćwiczeń na rozumienie ze słuchu. Na początku lekcji uczniowie uczą się nowych słówek i struktury za pomocą rymowanki. Wszystkie rymowanki z tej lekcji dostępne są w wersjach karaoke bezpośrednio po rymowance. W drugiej części lekcji uczniowie utrwalają poznane słowa.

Metamorfoza lekcji 1

Lekcja 2 - Utrwalenie i poszerzenie słownictwa

Lekcja 2 - Utrwalenie i poszerzenie słownictwa

Podczas tej lekcji uczniowie uczą się kolejnych słówek z danego zakresu tematycznego. Aby utrzymać ciekawość dzieci, w każdym rozdziale w tej lekcji wykorzystuje się różnorodne ćwiczenia typu: „Posłuchaj i podaj liczbę/znajdź/wskaż”.

FILM JUŻ DOSTĘPNY!

Metamorfoza lekcji 2

Lekcja 3 - Podsumowanie znajomości nowego słownictwa

Lekcja 3 - Podsumowanie znajomości nowego słownictwa

Podczas tej lekcji uczniowie poznają ostatni zestaw słownictwa z danego rozdziału. Następnie uczą się piosenki, w której powtarzają się słowa z poprzednich lekcji, ale także pojawia się kilka wyrazów z lekcji 3. Wszystkie piosenki z tej lekcji są dostępne w wersjach karaoke bezpośrednio po piosence. Do wprowadzenia nowego materiału warto wykorzystać karty obrazkowe.

Metamorfoza lekcji 3

Lekcja 4 - Słownictwo i zwroty

Lekcja 4 - Słownictwo i zwroty

Podczas tej lekcji uczniowie powtarzają najważniejsze słowa i zwroty z danego rozdziału, ćwicząc różne umiejętności językowe, głównie słuchanie, mówienie i interakcję, poprzez ćwiczenia na rozumienie ze słuchu. Dodatkową pomoc stanowi też zeszyt ćwiczeń.

Metamorfoza lekcji 4

Lekcja 5 - Historyjka

Lekcja 5 - Historyjka

Podczas tej lekcji uczniowie zapoznają się z historyjką obrazkową, przedstawiającą przygody Myszki Miki, Myszki Minnie, Goofy’ego i psa Pluto. Zwroty użyte w historyjce są uczniom znane z poprzednich lekcji, nowe słówka i zwroty są obecne, ale ograniczone do minimum, by umożliwić dzieciom słuchanie i odgrywanie dla przyjemności. Na pierwszym poziomie kursu tekst w historyjce pojawia się jeszcze w bardzo ograniczonym zakresie, natomiast obrazkom zawsze towarzyszy nagranie audio. Po wysłuchaniu historyjki uczniowie mogą odegrać ją w klasie.

Metamorfoza lekcji 5

Lekcja 6 - Interakcja

Lekcja 6 - Interakcja

Podczas tej lekcji uczniowie powtarzają najważniejsze słowa i zwroty z danego rozdziału, ćwicząc różne umiejętności językowe, głównie słuchanie, mówienie i interakcję, poprzez ćwiczenia na rozumienie ze słuchu i gry. Gry wymagają od uczniów przygotowania kart obrazkowych – samodzielnie lub z pomocą nauczyciela. Gotowe arkusze z kartami są dostępne w pakiecie materiałów dla ucznia oraz w eDesku. Rozdanie uczniom odpowiedniego gotowego arkusza przed wykonaniem ćwiczenia w parach przyspieszy wykonanie zadania – karty wymagają tylko wycięcia.

Metamorfoza lekcji 6

Lekcja 7 - CLIL Praca własna

Lekcja 7 - CLIL Praca własna

Podczas tej lekcji, prócz słownictwa i zwrotów ćwiczonych w danym rozdziale, pojawia się kilka nowych słów i zwrotów, dzięki którym uczniowie mogą poprzez angielski rozwinąć wiedzę z różnych dziedzin (zgodnie z koncepcją CLIL). Pod koniec lekcji uczniowie wykonują miniprojekt o tematyce związanej z tematem lekcji.

Metamorfoza lekcji 7

Lekcja 8 - Podsumowanie rozdziału - JUŻ DOSTĘPNA!

Lekcja 8 - Podsumowanie rozdziału

Ta lekcja stanowi podsumowanie tego, czego uczniowie nauczyli się w całym rozdziale. Słowa i struktury powtarzamy za pomocą ćwiczeń na słuchanie (w pierwszej połowie podręcznika) oraz pisanie i czytanie (w drugiej połowie). Na tej lekcji dzieci wykonują też rysunek odnoszący się do treści rozdziału (personalizacja). Ważnym elementem lekcji 8 jest samoocena.

Metamorfoza lekcji 8

METAMORFOZA zeszytów ćwiczeń!

Przypominamy o metamorfozie, którą przeszły zeszyty ćwiczeń do kursu NEA.

  • Rozbudowany Słowniczek obrazkowy  uwzględniający słówka z lekcji CLIL (2-4 słowa na rozdział), z większymi obrazkami oraz podpisami czcionką drukowaną i pisaną, który umożliwi dzieciom powtórzenie i aktywizację słów na różne sposoby.
  • ​​​​​Nagrania słówek ze Słowniczka obrazkowego (dostępne na edesk.pearson.pl).
  • Elementy globalnego czytania (poziom 1).
  • Ćwiczenia do lekcji kulturowych z podręcznika (poziomy 2-3).
     

Dowiedz się więcej o kursie

Pearson Space
Strona do której prowadzi link jest elementem Pearson Space – wirtualnej przestrzeni dla zalogowanych nauczycieli, która daje pełny dostęp do najnowszych szkoleń, materiałów dydaktycznych, aplikacji i promocji.
Treść dostępna bez ograniczeń do końca 2022 roku. Od stycznia 2023 roku dostępna wyłącznie dla użytkowników Pearson Space.
Treść dostępna dla użytkowników Pearson Space.