Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Liczba dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi stale rośnie. Obecnie prawie w każdej klasie czy grupie dzieci znajdują się uczniowie wymagający od nauczyciela stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy. Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli stworzyliśmy cykl wideoszkoleń, które mają na celu ułatwić rozpoznanie obszarów problemowych u konkretnego ucznia i dopasowanie oddziaływań do pracy nad nimi.

W serii filmów szkoleniowych Patrycja Rzepecka, psycholożka i psychoterapeutka dziecięca, omówi następujące zagadnienia:

  • Na czym polegają trudności dziecka nieśmiałego, dziecka z Zespołem Aspergera, mutyzmem selektywnym, a także z zaburzeniami zachowania?
  • Jakie oddziaływania mogą być pomocne w codziennej pracy pedagogicznej z uczniem nieśmiałym, uczniem z Zespołem Aspergera, mutyzmem selektywnym oraz z zaburzeniami zachowania?
  • Jak ułatwić dziecku ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi proces przyswajania wiedzy?

Nie zapomnij o rozwiązaniu
quizu!

Odpowiedz na pytania testowe, uzyskaj co najmniej 70% poprawnych
odpowiedzi i wydrukuj spersonalizowany certyfikat ukończenia
szkolenia.

Rozwiąż quiz

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.