Wspieramy nauczycieli


Działaniem priorytetowym dla nas jest wspieranie nauczycieli i uczniów poprzez dostarczanie im jakościowych materiałów dydaktycznych.

Podstawową formą naszego wsparcia dla nauczycieli jest aplikacja ePanel, która pozwala korzystać z zestawów nauczycielskich w wersji cyfrowej, po pobraniu i zapamiętaniu hasła, także bez dostępu do Internetu. W naszej bibliotece cyfrowej ePanel udostępniamy nauczycielom bezpłatnie m.in. książki nauczyciela, nagrania audio, karty obrazkowe, etc.

W ePanelu znajdą Państwo również:

 • pełną dokumentację do wybranych podręczników Pearson,
 • dodatkowe materiały do kopiowania.

Dowiedz się więcej

Obudowa dydaktyczna w formie drukowanej


 

Przedszkola i zerówki przedszkolne

Nauczyciel angielskiego uczący w przedszkolu otrzymuje 50% zniżki w sklepie internetowym na zakup zestawu nauczycielskiego lub jego wybranych komponentów:

 • książki ucznia, ćwiczeń, książki nauczyciela,
 • nagrań,
 • oprogramowania tablic interaktywnych, 
 • kart obrazkowych,
 • plakatów.

Ofertę przygotował i realizuje nasz dystrybutor, Edu-Książka.

SKORZYSTAJ Z OFERTY

Zerówki w szkołach

Przypominamy, że zgodnie ze znowelizowaną ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r.  – Prawo oświatowe (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.), do zadań organu prowadzącego szkołę lub placówkę należy w szczególności:

Art. 10 ust. 1

pkt 5) wyposażenie szkoły lub placówki w pomoce dydaktyczne i sprzęt niezbędny do pełnej realizacji programów nauczania, programów wychowawczo-profilaktycznych, przeprowadzania egzaminów oraz wykonywania innych zadań statutowych […].

Biorąc pod uwagę fakt, iż środki organów prowadzących szkoły są często ograniczone i chcąc zachować najwyższą jakość pracy z naszym kursem New English Adventure Starter, oferujemy zakup książki ucznia, zeszytu ćwiczeń, książki nauczyciela, nagrań, oprogramowania tablic interaktywnych, czy zestawu kart obrazkowych z RABATEM do 50%.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami na stronie naszego wyłącznego dystrybutora – Edu-Książka, właściciela marki Bookland – który zajmuje się realizacją tej oferty i przyjmuje zamówienia na pomoce dydaktyczne.

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM                 SKORZYSTAJ Z OFERTY

Bank materiałów

Szukasz pomysłu na lekcję? Skorzystaj z propozycji naszych autorów, trenerów i innych nauczycieli języka angielskiego. Znajdziesz tutaj m.in. karty pracy dla uczniów, pomysły na lekcje kulturowe, dodatkowe materiały przygotowujące do egzaminów, scenariusze lekcji i wiele więcej. Dostęp do Banku materiałów jest całkowicie bezpłatny, ale niektóre materiały mogą pobrać wyłącznie nauczyciele posiadający konto na naszej stronie.

Zarejestruj się                    Przejdź do Banku materiałów

ePanel

Cyfrowa biblioteka lektora ePanel to narzędzie, które zapewnia dostęp do pełnych kursów Pearsona w wersji cyfrowej. Nie musisz już nosić ton podręczników, wystarczy pobrać i zainstalować bezpłatną aplikację ePanel na swoim komputerze lub tablecie (Android) i korzystać z podręczników i materiałów dodatkowych takich jak filmy, testy, ćwiczenia i nagrania.

Dowiedz się więcej               Zamów dostęp

Kursy polecane dla przedszkoli i zerówek:

My Disney Stars and Friends

Najnowszy owoc współpracy Pearsona z Disneyem to:

 • Idealne połączenie ulubionych bohaterów i historii z prawdziwymi wartościami
 • Pierwszy kontakt z językiem oraz rozwój umiejętności przyszłości, takich jak samoświadomość, dążenie do celu czy współpraca
 • Sprawdzona metodyka i cele kształcenia oparte na Global Scale of English
 • Uporządkowane lekcje i kompleksowy zestaw materiałów drukowanych i cyfrowych

Więcej o kursie

New English Adventure Starter

Niezwykle popularny kurs w nowej odsłonie:

 • przygotowany z myślą o zróżnicowanych potrzebach dzieci w wieku przedszkolnym, rozpoczynających naukę angielskiego,
 • bajkowa szata graficzna i bohaterowie filmów Disneya, płyty z filmami oraz nagraniami piosenek, historyjek i rymowanek dla każdego ucznia,
 • bogate i kompletne wsparcie dla nauczyciela, m.in. poradnik ze szczegółowymi scnariuszami lekcji w języku polskim.

Więcej o kursie

Kwalifikacje dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej
do nauczania języka angielskiego

Rozporządzenie MEN z dn. 30 maja 2014 roku wprowadziło bezpłatną obowiązkową edukację językową do przedszkoli, a nauczycielom wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej dało możliwość uzyskania kwalifikacji umożliwiających przygotowanie uczniów do posługiwania się językiem obcym.

Szczegółowe kwalifikacje wymagane od nauczycieli zostały określone w następujących dokumentach:

 • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.
   Treść rozporządzenia
   
 • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 kwietnia 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.
  Treść rozporządzenia
   
 • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 czerwca 2013 r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.
  Treść rozporządzenia
   
 • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 sierpnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.
  Treść rozporządzenia

Pytania i odpowiedzi

Kto może uczyć języka angielskiego w przedszkolach?


Zgodnie z aktualną treścią rozporządzeń MEN w sprawie kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, przygotowanie do posługiwania się językiem obcym w przedszkolach może zostać powierzone następującym osobom:

 • nauczycielom wychowania przedszkolnego, którzy posiadają kwalifikacje do nauczania języka angielskiego,
 • filologom, którzy posiadają przygotowanie pedagogiczne,
 • absolwentom nauczycielskich kolegiów języków obcych.

 

Jakie kwalifikacje powinien uzyskać nauczyciel wychowania przedszkolnego, aby móc prowadzić w przedszkolu zajęcia przygotowujące do posługiwania się językiem angielskim?


Warunkiem zdobycia kwalifikacji przez nauczycieli wychowania przedszkolnego jest:

 • potwierdzenie znajomości języka angielskiego jednym z certyfikatów wyszczególnionych w załączniku do Rozporządzenia o kwalifikacjach,
 • ukończenie kursu kwalifikacyjnego lub studiów podyplomowych w zakresie metodyki nauczania języka angielskiego.

Do roku 2020 zajęcia przygotowujące do posługiwania się językiem angielskim może prowadzić również nauczyciel wychowania przedszkolnego, legitymujący się certyfikatem językowym, nieposiadający w/w przygotowania metodycznego. Na jego uzupełnienie nauczyciele mają czas do 31 sierpnia 2020 roku.

 

W jaki sposób można potwierdzić znajomość języka angielskiego?


Jednym z egzaminów akredytowanych przez MEN potwierdzającym znajomość języka angielskiego na poziomie B2 jest Pearson Test of English (PTE General), poziom 3 z ocenami passmerit lub distinction (Rozporządzenie MEN z 20 czerwca 2013 r).

 

W jaki sposób można zdobyć kwalifikacje z zakresu metodyki nauczania?


Sprawdzonym sposobem uzyskania kwalifikacji w zakresie metodyki nauczania języka angielskiego jest ukończenie kursu kwalifikacyjnego, organizowanego przez regionalne Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli.

 

Ile czasu mają nauczyciele wychowania przedszkolnego na uzyskanie wymaganych kwalifikacji?


Ministerstwo Edukacji Narodowej przewiduje okres przejściowy – do 31 sierpnia 2020 r., który pozwoli nauczycielom na zdobycie pełnych kwalifikacji do nauczania języka angielskiego.

 

Pobierz poradnik DGP i MEN

Pearson Space
Strona do której prowadzi link jest elementem Pearson Space – wirtualnej przestrzeni dla zalogowanych nauczycieli, która daje pełny dostęp do najnowszych szkoleń, materiałów dydaktycznych, aplikacji i promocji.
Treść dostępna bez ograniczeń do końca 2022 roku. Od stycznia 2023 roku dostępna wyłącznie dla użytkowników Pearson Space.
Treść dostępna dla użytkowników Pearson Space.