Pearson Test of English General (PTE General) to egzamin z języka angielskiego ogólnego dla młodzieży i dorosłych, dostępny na 6 poziomach zaawansowania, który umożliwia ocenę oraz zdobycie certyfikatu potwierdzającego kompetencje językowe. Certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu PTE jest ważny bezterminowo.

Uznawalność egzaminu

W Polsce egzamin PTE General uznawany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako potwierdzenie kwalifikacji językowych wymaganych od osób, które chcą zostać nauczycielami języka angielskiego (treść rozporządzenia). Nauczyciel wychowania przedszkolnego, który chce uzyskać stosowne kwalifikacje musi zdać egzamin PTE General, poziom 3 na ocenę passmerit lub distinction.

Egzamin PTE General uznawany jest również na całym świecie przez uczelnie wyższe, pracodawców, a także krajowe władze oświatowe wielu państw jako potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego.

Terminy egzaminów

Egzamin odbywa się trzy razy w roku – w grudniu, maju i czerwcu.
 

Ośrodki egzaminacyjne

Współpracujemy z wieloma szkołami językowymi oraz uczelniami wyższymi, które zostały ośrodkami egzaminacyjnymi PTE General, w związku z tym kandydaci mają możliwość podejścia do egzaminu PTE General w całej Polsce.
 

Więcej o egzaminie


 

Kurs metodyki nauczania online

Teacher Development Interactive to metodyczny kurs online przeznaczony zarówno dla początkujących nauczycieli, jak i tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę. Kurs składa się z 6 modułów i pozwala na:

  • zdobycie niezbędnej wiedzy i kwalifikacji w zakresie metodyki nauczania języka angielskiego,
  • uczenie się od najlepszych ekspertów,
  • regularne wzbogacanie warsztatu pracy o nowe metody nauczania języka angielskiego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych,
  • uzyskanie certyfikatu wystawionego przez English Language Teaching Institute, Hunter College, City University of New York,
  • naukę nie tylko teorii, ale także jej praktycznych zastosowań, dzięki filmom wideo ilustrującym metody pracy z uczniami.
     

Więcej o kursie


 

Konferencje i szkolenia

Zachęcamy do ciągłego podnoszenia kwalifikacji z Pearsonem poprzez:

  • organizowane cyklicznie na terenie całego kraju bezpłatne szkolenia z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego,
  • filmy szkoleniowe, które umożliwiają podniesienie kwalifikacji zawodowych w dowolnym miejscu i czasie i zdobycie certyfikatu, 
  • bezpłatne szkolenia online (webinaria). 

Wybierz szkolenie dla siebie

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.