Wspieramy nauczycieli


Naszym priorytetem jest wspieranie nauczycieli i uczniów w procesie nauczania, w szczególności poprzez zapewnienie nauczycielom możliwości uzyskania jakościowych materiałów dydaktycznych.
 

W przypadku szkół średnich obowiązuje Program Pearson – obudowa metodyczna dla szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Każda szkoła może przystąpić do Programu. Zapraszamy do kontaktu z konsultantami Pearson.

Regulamin   formularz Protokół

 

W przypadku szkół podstawowych obowiązują oferty handlowe dystrybutorów Pearson. W ich ramach w ubiegłych latach szkołom przekazane zostały zestawy nauczycielskie do New English Adventure, English Class i/lub Repetytorium ósmoklasisty, z których nauczyciele mogą korzystać także w roku 2020/2021. W przypadku niekorzystania z podręczników Pearson zestawy nauczycielskie nie muszą być odsyłane.

  • Zestawy nauczycielskie dla New English Adventure  obejmują książkę ucznia z kodem do eDesku, zeszyt ćwiczeń z DVD, książkę nauczyciela z kodem do eTextu oraz Class CDs i Flashcards.
  • Zestawy nauczycielskie dla English Class obejmują książkę ucznia z kodem do eDesku, zeszyt ćwiczeń z kodem do Extra Online Homework, książkę nauczyciela z DVD i Class CDs oraz kodem do ActiveTeach,
  • Zestawy nauczycielskie dla Repetytorium ósmoklasisty obejmują książkę ucznia z kodem do eDesku, zeszyt ćwiczeń, książkę nauczyciela z DVD i Class CDs oraz kodem do ActiveTeach.

Dowiedz się więcej


Dodatkową formą naszego wsparcia dla nauczycieli pozostaje aplikacja ePanel, która pozwala korzystać z zestawów nauczycielskich w wersji cyfrowej, po pobraniu i zapamiętaniu hasła, także bez dostępu do Internetu. W naszej bibliotece cyfrowej ePanel udostępniamy nauczycielom bezpłatnie m.in. książki nauczyciela, nagrania audio, karty obrazkowe, etc.

W ePanelu znajdą Państwo również:

  • pełną dokumentację oraz testy do podręczników Pearson,
  • dodatkowe materiały do kopiowania.

Dowiedz się więcej

Obudowa dydaktyczna z rabatem do 50%


 

Przypominamy, że zgodnie ze znowelizowaną ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r.  – Prawo oświatowe (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.), do zadań organu prowadzącego szkołę lub placówkę należy w szczególności:

Art. 10 ust. 1

pkt 5) wyposażenie szkoły lub placówki w pomoce dydaktyczne i sprzęt niezbędny do pełnej realizacji programów nauczania, programów wychowawczo-profilaktycznych, przeprowadzania egzaminów oraz wykonywania innych zadań statutowych […].

Biorąc pod uwagę fakt, iż środki organów prowadzących szkoły są często ograniczone i chcąc zachować najwyższą jakość pracy z naszymi podręcznikami, oferujemy zakup książek ucznia, zeszytów ćwiczeń, książek nauczyciela, nagrań, oprogramowania tablic interaktywnych, czy kart obrazkowych z RABATEM do 50%. *

* Uwaga: książki ucznia i zeszyty ćwiczeń kupowane w ramach dotacji nie są objęte rabatem.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami na stronie naszego wyłącznego dystrybutora – Edu-Książka, właściciela marki Bookland – który zajmuje się realizacją tej oferty i przyjmuje zamówienia na pomoce dydaktyczne.

Zapoznaj się z REGULAMINEM               Skorzystaj z oferty

Testy do kursów

Aby ułatwić korzystanie z naszych kursów, opracowaliśmy do nich kompletny pakiet testów, które pomogą monitorować postępy uczniów. Testy plasujące dostępne są dla wszystkich osób odwiedzających naszą stronę, natomiast z Testów sprawdzających mogą korzystać wyłącznie zalogowani i zweryfikowani nauczyciele, korzystający z naszych podręczników. Takie ograniczenie pozwala uniknąć pobierania i rozpowszechniania materiałów przez uczniów. Dostęp do Testów sprawdzających można zamawiać poprzez formularz zamawiania dostępu, znajdujący się na naszej stronie.

Zamów dostęp                    Przejdź do testów

Bank materiałów

Szukasz pomysłu na lekcję? Skorzystaj z propozycji naszych autorów, trenerów i innych nauczycieli języka angielskiego. Znajdziesz tutaj m.in. karty pracy dla uczniów, pomysły na lekcje kulturowe, dodatkowe materiały przygotowujące do egzaminów, scenariusze lekcji i wiele więcej. Dostęp do Banku materiałów jest całkowicie bezpłatny, ale niektóre materiały mogą pobrać wyłącznie nauczyciele posiadający konto na naszej stronie.

Zarejestruj się                    Przejdź do Banku materiałów

ePanel

Cyfrowa biblioteka lektora ePanel to narzędzie, które zapewnia dostęp do pełnych kursów Pearsona w wersji cyfrowej. Nie musisz już nosić ton podręczników, wystarczy pobrać i zainstalować bezpłatną aplikację ePanel na swoim komputerze lub tablecie (Android) i korzystać z podręczników i materiałów dodatkowych takich jak filmy, testy, ćwiczenia i nagrania.

Dowiedz się więcej              Zamów dostęp

Diagnoza Szkolna

Czy wiesz, że diagnozowanie uczniów jest kluczem do lepszych wyników i wymaganym warunkiem realizacji podstawy programowej? Właśnie dlatego proponujemy nauczycielom wygodne i miarodajne narzędzie do oceniania wiedzy i postępów ucznia.  
Diagnoza Szkolna Pearsona:
- daje obiektywny obraz umiejętności uczniów na początku etapu edukacyjnego i po każdej klasie, 
- pozwala monitorować stopień przygotowania uczniów do egzaminów końcowych,
- generuje raporty analizujące wyniki ucznia i porównujące je z wynikami klasy lub grupy.

Dowiedz się więcej                      

Programy nauczania

Rozkłady, plany wynikowe, kryteria oceniana oraz numery dopuszczenia MEN


Potrzebujesz nagrody książkowe
na konkursy?

Pearson, jako wiodący dostawca rozwiązań edukacyjnych, w centrum uwagi zawsze stawia uczących się. Naszym najważniejszym celem jest zagwarantowanie im materiałów pomocnych w osiągnięciu maksymalnych postępów w nauce.

Wiemy jak ważna jest motywacja w procesie nauczania, dlatego pragniemy docenić tych uczniów, którzy potwierdzają swoją wiedzę językową, zajmując wysokie miejsca w szkolnych, powiatowych i międzyszkolnych konkursach językowych.

W tym celu przygotowaliśmy wyjątkową ofertę, dzięki której szkoły mogą zakupić wybrane publikacje Pearson ze zniżką aż do 70%. 

Złóż zamówienie

PODSTAWA PROGRAMOWA wymienia organizację konkursów przedmiotowych jako działanie niezbędne. Jesteśmy przekonani, że wsparcie Państwa pakietami nagród dla uczniów zachęci ich do licznego udziału w językowych turniejach i zmotywuje do rywalizacji, a tym samym przyczyni się pośrednio do osiągania przez nich lepszych rezultatów w nauce.

W kształceniu językowym na I etapie edukacyjnym niezbędne jest:

… 8) zachęcanie uczniów do podejmowania próby samooceny własnej pracy i stosowania różnych technik służących uczeniu się. Nauczyciele powinni zachęcać uczniów do pracy własnej z wykorzystaniem filmów (np. bajek), zasobów internetu i książek (np. książeczek z obrazkami), w odpowiednim zakresie i stosownie do wieku uczniów. W szkole powinny być organizowane wydarzenia związane z językami obcymi nowożytnymi np. konkursy, wystawy, dni języków obcych, zajęcia teatralne, udział w programach europejskich typu eTwinning;


W kształceniu językowym na II etapie edukacyjnym niezbędne jest:

… 8) zachęcanie uczniów do samooceny własnej pracy i stosowania różnych technik służących uczeniu się. Realizacja tego zalecenia stanowi szczególne zadanie nauczycieli i szkoły. Nauczyciele powinni zachęcać uczniów do pracy własnej z wykorzystaniem filmów, zasobów internetu, książek (np. uproszczonych lektur), komunikatorów i mediów społecznościowych w odpowiednim zakresie i stosownie do wieku uczniów. W szkole powinny być organizowane wydarzenia związane z językami obcymi nowożytnymi, np. konkursy, wystawy, seanse filmowe, spotkania czytelnicze, dni języków obcych nowozytnych, zajęcia teatralne, udział w programach europejskich typu eTwinning, umożliwiające uczniom kontakt z rodzimymi użytkownikami języka oraz innymi użytkownikami języka docelowego [...].

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.