Nauczanie online i offline

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na świecie stawia przed szkołą nowe wyzwania edukacyjne i konieczność zorganizowania nauczania z wykorzystaniem najnowszych technologii. Nauczyciele i uczniowie potrzebują dziś łatwych w obsłudze, ale zaawansowanych funkcjonalnie rozwiązań cyfrowych, dzięki którym nauczanie może być skuteczniejsze i łatwiejsze, a nauka przyjemniejsza i bardziej motywująca. Dzisiejsza szkoła oczekuje narzędzi cyfrowych, pozwalających nauczycielom szybko diagnozować potrzeby uczniów, sprawnie przygotowywać ciekawe lekcje, skutecznie uczyć i testować, a także motywować i wspierać zapamiętywanie.  

Zastąpienie drukowanego podręcznika takim samym, tylko wyświetlanym na ekranie komputera nie zmieni jakości edukacji zdalnej. Konieczne jest włączenie w ten proces interaktywnych narzędzi i platform internetowych umożliwiających prowadzenie wartościowych lekcji online i wykonywanie pracy domowej z natychmiastową informacją zwrotną. Interaktywny podręcznik w formie elektronicznej zmotywuje uczniów do pracy na lekcji, a samosprawdzające się zadania domowe na platformie internetowej pozwolą im osiągać lepsze wyniki na testach i egzaminach. Nauczyciel wyposażony w takie narzędzia zyskuje nie tylko nowe motywatory, ale także zupełnie nowe możliwości planowania lekcji, na której więcej czasu można poświęcić na swobodną praktykę materiału językowego.  

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą Cyfrowa Szkoła, stworzoną z myślą o wsparciu nauczycieli szkół podstawowych i średnich pracujących online i offline. 

 1. Platformy online i inne rozwiązania cyfrowe

 2. Szkolenia i webinaria

 3. Wsparcie konsultantów

 4. Metodyka nauczania Online - ILAF

 5. Przydatne linki


Platformy online i inne rozwiązania cyfrowe

eDesk

PORTAL EDUKACYJNY, w którym uczeń otrzymuje dostęp do:

 • Interaktywnych podręczników i zeszytów ćwiczeń oraz interaktywnych repetytoriów dla szkoły średniej,
 • odzwierciedleń cyfrowych podręczników (w formacie PDF dla szkoły podstawowej)
 • materiałów multimedialnych wspomagających naukę języka.

Dostęp wymaga rejestracji na stronie edesk.pearson.pl oraz użycia kodu aktywacyjnego z podręcznika.
Nauczyciele logują się do eDesku swoimi danymi do pearson.pl. Za pośrednictwem portalu mogą korzystać z Test Generatora.

DOWIEDZ SIE WIĘCEJ  


ePanel

APLIKACJA WYŁĄCZNIE DLA NAUCZYCIELI  z dostępem offline (po pobraniu) do:

 • podręczników i zeszytów ćwiczeń (pdfy bez możliwości wydruku),
 • książek nauczyciela (z opcją wydruku),
 • dodatkowych materiałów edukacyjnych do pracy z uczniami,
 • materiałów audio, dokumentacji szkolnej i testów.

Korzystanie z aplikacji wymaga rejestracji na stronie pearson.pl i pobrania aplikacji ze swojego profilu.
Dostęp do testów otrzymuje się po weryfikacji wprowadzonych danych.
 

dowiedz się więcej


Aplikacje do nauki słownictwa

Sprawdź, jakie jeszcze rozwiązania cyfrowe dla nauczycieli i uczniów, są dostępne w naszej ofercie.

Przejdź do strony

Niezbędnik zdalnego nauczania

W Strefie nauczyciela w sekcji Niezbędnik zdalnego nauczania przybliżamy Państwu rozwiązania i pomysły, które pomogą w stworzeniu idealnych warunków do pracy w wirtualnej sali zajęć. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi interaktywnymi eBookami do kursów, ćwiczeniami online, Test Generatorem oraz metodyką ESAP 2.0.

Przejdź do strony

Szkolenia i webinaria

DiGi spotkania

Zapraszamy ponownie na cieszący się ogromną popularnością cykl DIGI spotkania z konsultantami Pearson. To już druga odsłona serii szkoleń adresowanego do nauczycieli potrzebujących wsparcia we wdrożeniu do pracy zdalnej z wykorzystaniem kursów i rozwiązań cyfrowych Pearson.

Podczas 90-minutowych szkoleń omawiamy rozwiązania cyfrowe dostępne do kursów Perfekt i Infos aktuell.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I ZAREJESTRUJ

 

Wideoszkolenia

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą wideoszkoleń o tematyce związanej z nauczaniem zdalnym. Szkolenia dostarczą odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości dotyczących m.in. wyboru narzędzi i platform internetowych do prowadzenia nauczania zdalnego, sposobów angażowania uczniów w treści lekcyjne, czy oceniania na odległość.

Polecamy obejrzenie nagrań z następujących szkoleń: 

Realizacja podstawy programowej w nauczaniu zdalnym

Zapraszamy do obejrzenia nagrania ze szkolenia "Realizacja podstawy programowej w nauczaniu zdalnym" przygotowanego przez Annę Abramczyk, nauczyciela dyplomowanego z 19-letnim stażem nauczania języka niemieckiego, doradcę metodycznego Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, eksperta MEN do spraw awansu zawodowego oraz egzaminatora maturalnego współpracującego z OKE we Wrocławiu.

Jak radzę sobie z prowadzeniem lekcji online, nie będąc cyfrowym tubylcem?

Zapraszamy na szkolenie przygotowane przez Annę Abramczyk, nauczyciela dyplomowanego z 18-letnim stażem nauczania języka niemieckiego w szkołach średnich, doradcę metodycznego Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i eksperta MEN do spraw awansu zawodowego.

Szkolenie podzielone jest na dwie części. W pierwszym odcinku omówione zostały kwestie dotyczące prawnej sytuacji szkoły oraz oceniania, a także model SAMR. Odcinek drugi to prezentacja szerokiego spektrum narzędzi i metod, dzięki którym można tworzyć ciekawe lekcje online.

Wsparcie konsultantów i wsparcie techniczne

Nasi doradcy metodyczni są do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego oraz poprzez telekonferencje.  

Infolinia Pearson (22 257 18 10) oraz wsparcie techniczne (22 306 07 79) pracują niezmiennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 –17:00.   

Skontaktuj się 

 

Metodyka Nauczania Online - ILAF

W nauczaniu online doskonale sprawdza się metodyka ILAF, czyli: Interessieren, Lernen, Anwenden, Festigen.

Lekcja online według metodyki ILAF składa się z takich samych etapów jak w tradycyjnym podejściu, różnica wynika z wykorzystania narzędzi cyfrowych i platform internetowych do przeprowadzenia zajęć. W metodyce ILAF lekcję rozpoczynamy od powtórki materiału, rozbudzenia wśród uczniów apetytu na naukę i aktywizacji posiadanej przez uczniów wiedzy ogólnej i językowej. Następnie przechodzimy do wprowadzenia nowych zagadnień językowych i przećwiczenia ich w trakcie zadań kontrolowanych. Na kolejnym etapie lekcji aktywizujemy nowy język i dajemy uczniom możliwość użycia nowej leksyki lub nowych struktur gramatycznych w swobodnej komunikacji. Ostatnim etapem w metodyce ILAF jest przećwiczenie i utrwalenie nowego materiału przez uczniów w ramach pracy samodzielnej na platformie eDesk.pearson.pl
 

Prowadząc zajęcia z uwzględnieniem tych czterech etapów, mamy pewność, że lekcja online jest wartościowa, uczniowie nauczą się i przećwiczą nowy materiał, a także utrwalą nowopoznane zagadnienia, wykonując interaktywne ćwiczenia.

 

 

Przydatne linki

Poradniki i tutoriale dla platform edukacji zdalnej

Poniżej dzielimy się biblioteką przydatnych linków do stron zawierających ciekawe materiały dydaktyczne oraz poradników o tematyce związanej ze zdalnym nauczaniem.

Pearson Space
Strona do której prowadzi link jest elementem Pearson Space – wirtualnej przestrzeni dla zalogowanych nauczycieli, która daje pełny dostęp do najnowszych szkoleń, materiałów dydaktycznych, aplikacji i promocji.
Treść dostępna bez ograniczeń do końca 2022 roku. Od stycznia 2023 roku dostępna wyłącznie dla użytkowników Pearson Space.
Treść dostępna dla użytkowników Pearson Space.