Oferta wsparcia dla nauczycieli i uczniów szkół publicznych w pracy online

W związku z zamknięciem szkół priorytetem staje się zorganizowanie zajęć z uczniami w trybie online. Zapraszamy do zaponania się z ofertą Domowa Szkoła przygotowaną z myślą o wsparciu nauczycieli szkół publicznych w okresie zawieszenia zajęć w szkołach.

 1. Platformy online

 2. Szkolenia

 3. Wsparcie konsultantów

 4. Polecane sposoby pracy

 5. Przydatne linki

 6. CO Z OCENIANIEM? Ekspert Anna Abramczyk odpowiada.

Platformy online

Poniżej prezentujemy rozwiązania cyfrowe wspierające pracę online w czasie zamknięcia szkół. Kliknij poniżej i sprawdź czym różnią się ePanel, eDesk, Quizlet i Pearson Reader i jakim kursom towarzyszą wymienione narzędzia. W zestawieniu umieściliśmy także linki do stron z logowaniem, instrukcji i informację, gdzie znaleźć kody uczniowskie, a gdzie kody nauczycielskie

ŚCIĄGAWKA - ROZWIĄZANIA CYFROWE DLA SZKÓŁ PUBLICZNYCH


 

eDesk

PORTAL UCZNIOWSKI, w którym na czas zawieszenia zajęć w szkole uczeń otrzymuje bezpłatny dostęp do:

 • zeszytów ćwiczeń i podręczników (także repetytoriów) dopuszczonych przez MEN do użytku szkolnego (w formacie pdf online, bez możliwości wydruku),
 • materiałów multimedialnych, w tym audio oraz filmów (kody QR) (zależnie od kursu).

Podczas zawieszenia zajęć dostęp wymaga rejestracji na stronie edesk.pearson.pl, ale nie wymaga użycia kodu aktywacyjnego.
Nauczyciele logują się do eDesku swoimi danymi do pearson.pl.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ   rejestracja do eDesk - uczeń   rejestracja do eDesk - nauczyciel


ePanel

APLIKACJA WYŁĄCZNIE DLA NAUCZYCIELI  z dostępem offline (po pobraniu) do:

 • zeszytów ćwiczeń oraz podręczników (pdfy bez możliwości wydruku),
 • książek nauczyciela ( z opcją wydruku),
 • dodatkowych materiałów edukacyjnych do pracy z uczniami,
 • materiałów audio, dokumentacji szkolnej i testów.

Korzystanie z aplikacji wymaga rejestracji na stronie pearson.pl i pobrania aplikacji ze swojego profilu.
Dostęp do testów otrzymuje się po weryfikacji wprowadzonych danych.

dowiedz się więcej


Quizlet

Oficjalne listy słów do kursów Pearson. 

dowiedz się więcej

Szkolenia

Realizacja podstawy programowej w nauczaniu zdalnym

Zapraszamy do obejrzenia nagrania ze szkolenia "Realizacja podstawy programowej w nauczaniu zdalnym" przygotowanego przez Annę Abramczyk, nauczyciela dyplomowanego z 19-letnim stażem nauczania języka niemieckiego, doradcę metodycznego Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, eksperta MEN do spraw awansu zawodowego oraz egzaminatora maturalnego współpracującego z OKE we Wrocławiu.

Nauczanie online w 5 krokach

Zapraszamy na szkolenia "Nauczanie online w 5 krokach" przygotowane przez Annę Popławską, lektorkę języka angielskiego, trenerkę nauczycieli i ekspertkę w kwestii innowacyjnych narzędzi edukacyjnych oraz nauczania online.

Jak radzę sobie z prowadzeniem lekcji online, nie będąc cyfrowym tubylcem?

Zapraszamy na szkolenie przygotowane przez Annę Abramczyk, nauczyciela dyplomowanego z 18-letnim stażem nauczania języka niemieckiego w szkołach średnich, doradcę metodycznego Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i eksperta MEN do spraw awansu zawodowego.

Szkolenie podzielone jest na dwie części. W pierwszym odcinku omówione zostały kwestie dotyczące prawnej sytuacji szkoły oraz oceniania, a także model SAMR. Odcinek drugi to prezentacja szerokiego spektrum narzędzi i metod, dzięki którym można tworzyć ciekawe lekcje online.

Wsparcie konsultantów 

Nasi doradcy metodyczni są do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego oraz poprzez telekonferencje.  

Infolinia Pearson oraz wsparcie techniczne pracuje niezmiennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 –17:00.  

 

Skontaktuj się 

Polecane sposoby pracy

Poniżej dzielimy się proponowanymi sposobami pracy online w czasie kwarantanny. Propozycje porządkujemy poniżej wg szybkości/łatwości wprowadzenia w życie w kontekście nauczania języków obcych.

Działanie Tempo wprowadzenia Skuteczność
Zadawanie uczniom zadań poprzez dzienniki lekcyjne, media społecznościowe, email, komunikatory itp. Szybkie Niska – zastosowanie głównie do powtórek już poznanego materiału
Umieszczanie nagranych lekcji klipów video na platformach – uczniowie oglądają je pasywnie lub lekcji online w formie “wykładu” Szybkie Niska - chyba, że w zastosowaniu z innymi działaniami
Uczniowie pracują z podręcznikiem i ćwiczeniami papierowymi w domach, komunikacja z nauczycielem poprzez video-konferencje Średnie - chyba, że podręczniki zostały zabrane do domów, a nauczyciel jest obeznany z platformą do komunikacji z uczniami Wysoka - ekran służy do komunikacji, a podręcznik daje ciągłość nauki.

Przydatne linki

Poradniki i tutoriale dla platform edukacji zdalnej

Testy

Poniżej dzielimy się biblioteką przydatnych linków do stron zawierających ciekawe materiały dydaktyczne oraz poradników o tematyce związanej ze zdalnym nauczaniem.

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.