Bezpłatne

Dzieci, Młodzież, Szkolenia bezpłatne

Diagnoza szkolna

Zapraszamy do obejrzenia serii filmów szkoleniowych poświęconych diagnozie szkolnej, przygotowanych pod nadzorem merytorycznym prof. dr hab. Hanny Komorowskiej-Janowskiej.


„Cokolwiek myślimy o testach i testowaniu - to od wyników, jakie uczeń w nich uzyskuje, zależy jego przyszłość. Testowe egzaminy zewnętrzne to zarazem tak zwane egzaminy doniosłe. [...] Uzyskiwane przez ucznia wyniki mają wpływ na całe jego życie. Jest naturalne, że chcemy, by te wyniki były możliwie najlepsze. Stąd ogromna potrzeba dobrego przygotowania ucznia do tak ważnych egzaminów, udzielenia mu pomocy w opanowywaniu potrzebnego materiału i oswojenia go z technikami testowania”.Prof. dr hab. Hanna Komorowska-Janowska.

W tajniki diagnozy szkolnej, we współpracy z prof. dr hab. Hanną Komorowską-Janowską, wprowadzą Państwa doświadczeni trenerzy i nauczyciele Pearsona.


Lista odcinków

Wywiad z prof. dr hab. Hanną Komorowską-Janowską

Odcinek 1: Czym jest diagnoza szkolna?-Zobacz


Odcinek 2: Diagnoza – korzyści dla ucznia i rodzica-Zobacz


Odcinek 3: Diagnoza – korzyści dla nauczyciela i szkoły-Zobacz


Odcinek 4: Diagnoza Szkolna Pearsona – testy i karty pracy-Zobacz


Odcinek 5: Diagnoza Szkolna Pearsona – platforma diagnostyczna-Zobacz


Odcinek 6: Wykorzystanie parametrów statystycznych do analizy wyników uczniów-Zobacz


Diagnoza Szkolna Pearsona to innowacyjny system oceniania wiedzy i postępów ucznia na wszystkich szczeblach edukacji. To także odpowiedź na obowiązek indywidualizacji nauczania, jaki nowa podstawa programowanakłada na każdego nauczyciela. Dostęp do Diagnozy szkolnej Pearsona od września 2014 otrzymają wszyscy nauczyciele, którzy rozpoczną w klasach pierwszych w roku szkolnym 2014/2015 pracę z podręcznikami Pearsona - Mit links! lub Infos.

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.