Konferencja główna Panaceum na liceum - Zielona Góra

Zapraszamy na sesję szkoleniową dla nauczycieli szkół średnich!

 

Podczas dwóch naszpikowanych wiedzą sesji dowiecie się Państwo:  

 • jak prowadzić efektywną edukację językową, wykorzystując wiedzę o dojrzewającym mózgu nastolatka,
 • jakie zmiany niesie za sobą reforma w szkołach ponadpodstawowych, 
 • jak skutecznie uczyć języka i realizować nową podstawę programową.

 

2 lutego, sobota
 godzina 10:00

   

Cinema City, Focus Mall

ul. Wrocławska 17, Zielona Góra

 

Pierwsza sesja, “Drugi język obcy, dwie podstawy programowe w tym samym roku - praktyczny zastrzyk wiedzy i recepta na rozwiązanie potencjalnych problemów.”, gwarantuje dużą dawkę wiedzy o tym:

 • jakie zmiany niesie za sobą nowa podstawa programowa,
 • jakie są różnice w podstawach programowych i ramowych planach nauczania,
 • co każdy nauczyciel powinien wiedzieć o reformie, aby skutecznie realizować powierzone mu zadania dydaktyczne.

 

Druga sesja, “Perfekcyjny scenariusz lekcji języka niemieckiego”, to pigułka wiedzy o tym:

 • jak prowadzić skuteczne i angażujące zajęcia językowe w oparciu o wiedzę na temat tego, jak lubi uczyć się nastolatek,
 • jak realizować kompetencje kluczowe oraz dwie różne podstawy programowe w oparciu o te same materiały dydaktyczne,
 • gdzie szukać najlepszych wzorców językowych dla uczniów i jak zachęcić ich do mówienia po niemiecku.

  Każdy uczestnik szkolenia otrzyma:

  • certyfikat uczestnictwa,
  • przedruk nowej podstawy programowej,
  • egzemplarz okazowy nowego podręcznika Perfekt 1,
  • egzemplarz okazowy zeszytu ćwiczeń Perfekt 1.
  02.02.2019 (sobota)
  Zielona Góra (65-427)
  Cinema City, Focus Mall
  ul. Wrocławska 17

  Plan konferencji

  sobota, 2 lutego 2019
  Rejestracja
  10:00-10:30
  Drugi język obcy, dwie podstawy programowe w tym samym roku - praktyczny zastrzyk wiedzy i recepta na rozwiązanie potencjalnych problemów.
  10:30-12:00
  Anna Pasternak
  Anna Pasternak
  Abstrakt

  We wrześniu 2019 nauczyciele szkół ponadpodstawowych rozpoczną nowy etap pracy dydaktycznej: w tym samym czasie, w zależności od klasy, którą poprowadzą, będą w oparciu o starą i nową podstawę programową. Jak odmienna będzie to praca od tego, co robiliście Państwo dotychczas? Mity narastają …
  Zapraszamy na sesję, która w praktyczny sposób przeprowadzi Państwa przez najczęściej zadawane pytania dotyczące różnic w podstawach programowych i ramowych planach nauczania. Rozwiejemy wątpliwości oraz pokażemy w pigułce, na co zwrócić uwagę w nadchodzącym roku szkolnym i jak pracować, w zależności od podstawy, która będzie Państwa obowiązywać.

  Anna Pasternak

  Absolwentka wydziału filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Nauczycielka języka angielskiego z ponad dwudziestoletnim stażem. Egzaminatorka OKE we Wrocławiu w zakresie egzaminu gimnazjalnego i maturalnego z języka angielskiego. Współpracowniczka OKE w zakresie przeprowadzania szkoleń dla kandydatów na egzaminatorów. Ekspertka MEN do spraw awansu zawodowego nauczycieli, specjalistka w zakresie organizacji i zarządzania oświatą.

  Perfekcyjny scenariusz lekcji języka niemieckiego.
  12:00-13:30
  Beata Ćwikowska
  Beata Ćwikowska
  Abstrakt

  „Perfekt” – perfekcyjny, doskonały, idealny, świetny ... Czy stworzenie idealnego podręcznika jest możliwe? Kto nie spróbuje, ten się nie dowie…  Zatem postawiliśmy sobie za cel stworzenie optymalnego kursu, który nie tylko realizuje dwie podstawy programowe, kluczowe kompetencje oraz tworzy solidną bazę leksykalną i gramatyczną, ale także stanowi źródło inspiracji i jest punktem wyjścia do kreowania własnych doskonałych zajęć języka niemieckiego. Podczas sesji zastanowimy się wspólnie, kim jest współczesny nastolatek, jak lubi się uczyć, co jest dla niego ważne, co go inspiruje, a co demotywuje. Poszukamy recepty na zmotywowanie młodzieży do mówienia po niemiecku. 

  To nie wszystko. Nie bez kozery na miejsce szkolenia wybraliśmy salę kinową. Na dużym ekranie zaprezentujemy nasze nowe serie filmów i z przyjemnością podzielimy się naszymi pomysłami oraz materiałami do pracy z filmami.

  Mamy nadzieję, że sesja dostarczy Państwu wielu inspiracji oraz gotowych materiałów, które sprawią, że przygotowanie do lekcji nie będzie wymagało długich przygotowań, a lekcje będą prawdziwą przyjemnością dla Państwa i uczniów.
   

  Beata Ćwikowska

  Absolwentka germanistyki oraz studiów podyplomowych z zakresu organizacji i zarządzania placówkami oświatowymi. Doświadczenie zawodowe jako nauczyciel języka niemieckiego i dyrektor społecznego liceum ogólnokształcącego we Wrocławiu. Absolwentka szwajcarskiego projektu doskonalenia zawodowego (Weiterbildungszentrale Luzern/CODN Warszawa), dyplomowany teacher trainer oraz edukator MEN z zakresu metodyki i dydaktyki nauczania języka obcego oraz pracy z dorosłymi. Egzaminator maturalny w OKE Wrocław m. in. w zakresie szkoleń i doszkoleń dla egzaminatorów gimnazjalnych i maturalnych. Współautor licznych materiałów do nauki języka niemieckiego w tym różnego typu repetytoriów, redaktor wielu publikacji podręcznikowych do nauki języka niemieckiego w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej.

  Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.