Wydarzenie Panaceum na Liceum Bliżej Ciebie - Gorzów Wielkopolski

Zapraszamy na sesję szkoleniową dla nauczycieli szkół średnich:

Krajobraz z dwiema podstawami w tle - praktyczny zastrzyk wiedzy o pracy nauczyciela opartej na dwóch podstawach programowych.

 

8 lutego, piątek
 godzina 16:00

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim

ul. Łokietka 23, Gorzów Wielkopolski

 

We wrześniu 2019 nauczyciele szkół ponadpodstawowych rozpoczną nowy etap pracy dydaktycznej: w tym samym czasie, w zależności od klasy, którą poprowadzą, uczyć będą na starej i nowej podstawie programowej. 
 
Jak odmienna będzie to praca od tego, co robiliście Państwo dotychczas? Mity narastają, wśród nauczycieli rośnie strach - ale czy naprawdę jest się czego bać?
 
Zapraszamy na sesję, która w praktyczny sposób przeprowadzi Państwa przez najczęściej zadawane pytania, odpowie na wątpliwości oraz w pigułce pokaże, na co zwrócić uwagę w nadchodzącym roku szkolnym i jak pracować, w zależności od podstawy, która będzie Państwa obowiązywać.

 

Podczas sesji:

  • zapoznamy się z nową podstawą programową,
  • przedstawimy najważniejsze pojęcia i terminy dotyczące nowej podstawy programowej,
  • omówimy główne różnice między starą a nową podstawą programową,
  • wyjaśnimy czym są kompetencje kluczowe i dlaczego nauczyciel języka niemieckiego musi je rozwijać.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma:

  • certyfikat uczestnictwa
  • przedruk nowej podstawy programowej
  • egzemplarz okazowy nowego podręcznika Perfekt 1
  • egzemplarz okazowy zeszytu ćwiczeń Perfekt 1
08.02.2019 (piątek)
Gorzów Wielkopolski (66-400 )
Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Łokietka 23

Plan konferencji

piątek, 8 lutego 2019
Rejestracja
16:00-16:30
Krajobraz z dwiema podstawami w tle - praktyczny zastrzyk wiedzy o pracy nauczyciela opartej na dwóch podstawach programowych.
16:30-18:00
Anna Abramczyk
Anna Abramczyk
Abstrakt

Podczas spotkania zostaną omówione najważniejsze kwestie dotyczące nowej podstawy programowej. W prezentacji wyjaśnimy Państwu w jaki sposób nowa podstawa programowa wpłynie na działania dydaktyczne nauczycieli szkół średnich. Ponadto przedstawimy harmonogram zmian i podpowiemy, co każdy nauczyciel powinien wiedzieć, aby skutecznie wdrażać podstawę programową w szkołach ponadpodstawowych.

Anna Abramczyk

nauczyciel dyplomowany z blisko 20-letnim stażem nauczania, egzaminator gimnazjalny i maturalny współpracujący z OKE we Wrocławiu oraz z Centralną Komisja Egzaminacyjną. Doradca metodyczny Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Ekspert MEN do spraw awansu zawodowego. Autorka publikacji metodycznych dla nauczycieli języków obcych.

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.