Trenerzy

Anna Abramczyk 

Nauczycielka języka niemieckiego z 21-letnim doświadczeniem w pracy dydaktycznej. Od 16 lat doradczyni metodyczna Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wieloletnia egzaminatorka maturalna oraz ekspertka do spraw awansu zawodowego nauczycieli. Autorka artykułów metodycznych i naukowych. Obecnie doktorantka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Jan Szurmant 

Niemiecki native speaker, urodzony w Wiesbaden. Jest absolwentem Etnologii i Nauk Politycznych na Uniwersytecie J. Gutenberga w Mainz. Tam też ukończył kurs języka i kultury polskiej w ramach programu Mainzer Polonicum. W Goethe-Institut w Monachium zdobył uprawnienia do nauczania języka niemieckiego jako obcego (Deutsch als Fremdsprache). Od marca 2006 r. mieszka w Krakowie. Zajmuje się wszystkim, co związane z językiem: pracuje jako lektor i trener języka niemieckiego, prowadzi szkolenia w firmach, jest autorem podręczników DaF, pracuje jako dziennikarz i jest autorem przewodników po Warszawie i po Krakowie. Na swoim blogu na www.trans-verbum.de przedstawia przykłady zajęć z j. niemieckiego w biznesie, pomysły na zadania dla nauczycieli j. niemieckiego oraz praktyczne wskazówki dla Polaków uczących się j. niemieckiego.

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.