Adwent i Boże Narodzenie to szczególny czas w roku, z którym wiąże się wiele ciekawych tradycji i zwyczajów... Jak te święta obchodzi się w krajach niemieckojęzycznych? Jakie zwyczaje i tradycje pielęgnujemy w Polsce? Przygotowaliśmy dla Państwa teksty, zdjęcia, filmy, piosenki i wiele innych materiałów doskonale nadających się do uatrakcyjnienia lekcji języka niemieckiego w grudniu. Zachęcamy do refleksji, rozmów, zabawy i nauki z kartami pracy, przygotowanymi specjalnie na ten zimowy a zarazem barwny czas.
 

Zaloguj się w celu pobrania materiałów

31 grudnia zaczynamy świętować nadejście Nowego Roku. Od wieków witamy Nowy Rok z sercem pełnym nadziei i głową pełną dobrych postanowień. Co przyniesie nam ten nowy rok, tego oczywiście nie wie nikt. Chcemy jednak zachęcić do przeprowadzenia lekcji, gdzie przyjrzymy się zwyczajom związanym z Sylwestrem i Nowym Rokiem oraz zastanowimy, co sami możemy zrobić, aby uczynić nachodzący rok lepszym od mijającego.
 

Zaloguj się w celu pobrania materiałów

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.