Technologie informacyjno-komunikacyjne

POBIERZ

Broszura dostępna także w ePanelu

Zawarte w tej broszurze treści metodyczno-dydaktyczne są zbiorem praktyk i doświadczeń naszego autora i trenera Jana Szurmanta.

W broszurze znajdziecie Państwo krótkie wskazówki do 21 rad oraz materiały do skopiowania, które można wykorzystać jeden do jednego na lekcji.

Zastanawiacie się, co Kody QR, Twitter, Pinterest, Siri oraz autouzupełnianie Google mogą mieć one wspólnego z lekcjami? Ta praktyczna broszura ma na celu pokazanie, jak możemy wykorzystywać te środki, aby zapewnić naszym uczniom efektywne, zajmujące i niedłużące się zajęcia, unikając jednocześnie sytuacji, w których nowoczesna technika staje się celem samym w sobie. Lekcjom języka niemieckiego takie podejście przynosi kilka korzyści: uczniowie lepiej i szybciej przyswajają nowe słowa i terminy gramatyczne; zarówno oni, jak i nauczyciele lepiej się bawią, a ponadto obie strony są bardziej zmotywowane. Zawarte tutaj rady nadają się dla wszystkich klas i rodzajów szkół, do prowadzenia zajęć w firmach, szkołach państwowych, wyższych i w szkołach językowych.

Pearson Space
Strona do której prowadzi link jest elementem Pearson Space – wirtualnej przestrzeni dla zalogowanych nauczycieli, która daje pełny dostęp do najnowszych szkoleń, materiałów dydaktycznych, aplikacji i promocji.
Treść dostępna bez ograniczeń do końca 2022 roku. Od stycznia 2023 roku dostępna wyłącznie dla użytkowników Pearson Space.
Treść dostępna dla użytkowników Pearson Space.