Kreatywne wyzwania językowe w ramach nauki zdalnej dla uczniów

w oparciu o zasoby analogowe i cyfrowe kursu New English Adventure

Zachęcamy do korzystania z gotowych scenariuszy lekcji do pracy zdalnej w oparciu o kurs New English Adventure. Dzięki kreatywnym zadaniom przygotowanym przez praktykującą nauczycielkę i autorkę materiałów dydaktycznych – Anielę Tekielę – uczniowie nie będą się nudzić w czasie utrwalania słownictwa i struktur gramatycznych zawartych w rozdziale siódmym i ósmym w podręczniku. Zadania do nauki zdalnej, poza aspektem językowym, rozwijają kreatywność, umiejętność nauki we własnym zakresie i z pomocą rodzica, kompetencje informacyjne i informatyczne, a także zdolność krytycznego myślenia. Kreatywne wyzwania językowe z New English Adventure ułatwią prowadzenie zdalnego nauczania na ostatnie tygodnie roku szkolnego.

Jak korzystać z kreatywnych wyzwań językowych do NEA?

Kreatywne wyzwania językowe stanowią poszerzenie i uzupełnienie treści zawartych w „Poradniku dla rodziców”.  Gotowe scenariusze lekcji można wysyłać rodzicom uczniów w ramach nauki zdalnej. Aby w pełni skorzystać z proponowanych przez nas ćwiczeń,  prosimy o zalogowanie się do eDesku. Poruszanie się po eDesku ułatwią linki zamieszczone w materiałach, które rodzic może wkleić do eDesku po zalogowaniu i od razu przejść do kart pracy lub nagrań potrzebnych do wykonania zadania. Scenariusze można stosować w dowolny sposób – jako powtórkę lub utrwalenie treści z rozdziału siódmego lub ósmego. W każdym scenariuszu znajduje się informacja, których lekcji z podręcznika dotyczy dany zestaw ćwiczeń.

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.