Ruszyła nowa edycja

Pearson & BBC Live Classes!

Na czym polega projekt Pearson & BBC Live Classes?

To wyjątkowa inicjatywa już od kilku lat prowadzona przez Pearsona na całym świecie, w której uczniowie z różnych krajów spotykają się na wspólnych lekcjach języka angielskiego online.

Pearson & BBC Live Classes pozwalają uczniom przekonać się, że język angielski naprawdę otwiera drzwi do komunikacji z całym światem.

W 2020 roku projekt Pearson & BBC Live Classes został wyróżniony nagrodą ELTon w kategorii „Innovation in learner resources”, potwierdzającą najwyższą wartość edukacyjną.

Jak wyglądają lekcje?

Projekt Pearson & BBC Live Classes oferuje dwa format lekcji, które pozwolą na uczestnictwo bez względu na to, czy Twoja klasa uczy się w murach szkoły, czy w trybie zdalnym.

Podczas Live Classes, czyli lekcji stacjonarnych, klasa łączy się z jednego komputera z kamerą i mikrofonem, a uczniowie, siedząc w grupie obok siebie, biorą czynny udział w lekcji: odpowiadają, zadają pytania i wymieniają uwagi z uczniami z innych krajów. 

W jednej lekcji uczestniczy maksymalnie 10 klas z całego świata. Aby zachować międzynarodowy charakter projektu i dać uczniom szansę na interakcję z młodzieżą z innych krajów, w tej samej lekcji mogą wziąć udział maksymalnie dwie grupy z tego samego kraju.

Dla grup, które uczą się w trybie zdalnym przygotowaliśmy BIG Live Lessons, czyli lekcje, do których każdy uczeń podłącza się indywidualnie ze swojego komputera.

Zobacz dostępne lekcje    Zarejestruj klasę na lekcję

Jak wziąć udział w lekcjach?

Lekcje są przeznaczone dla uczniów w wieku od 9 do 19 lat i dostępne są bezpłatnie. Aby klasa mogła wziąć udział w lekcji, nauczyciel powinien wybrać właściwą lekcję i zarejestrować klasę. 

Upewnij się, że w klasie masz:

  • stabilne łącze internetowe,
  • komputer z kamerą i mikrofonem,
  • tablicę internetową, telewizor lub rzutnik,
  • możliwość ustawienia ławek w sposób umożliwiający uczniom aktywne uczestnictwo w lekcji.

Wybierz lekcję i zapisz klasę

Dlaczego warto wziąć udział w Pearson & BBC Live Classes?

Do tej pory w blisko 400 lekcjach w ramach projektu Pearson & BBC Live Classes uczestniczyło ponad 46 000 uczniów z całego świata. To przeszło 2 500 klas z 81 krajów!

Oto co mówią ich uczestnicy:

I really appreciate the opportunity for my students to try something different...I think that live classes motivate my students to study

Hana, a teacher from the Czech Republic

I find the classes very useful, especially the procedure and approach towards students making them feel active members in the project

Nikolai, a teacher from Greece

I could test my knowledge of English, try to communicate in English. The lessons were excellent with great sense of humour

Justyna, a student from Poland

I loved experiencing new forms of communication with other geographical realities and having good time with them showing how things work respectively in the own countries

Maria, a student from Italy

Pearson Space
Strona do której prowadzi link jest elementem Pearson Space – wirtualnej przestrzeni dla zalogowanych nauczycieli, która daje pełny dostęp do najnowszych szkoleń, materiałów dydaktycznych, aplikacji i promocji.
Treść dostępna bez ograniczeń do końca 2022 roku. Od stycznia 2023 roku dostępna wyłącznie dla użytkowników Pearson Space.
Treść dostępna dla użytkowników Pearson Space.