Nevertheless

Nevertheless to seria stworzona we współpracy ze Storythings, która ma na celu przybliżenie postaci kobiet - wśród nich także związanych z Pearson - które z pomocą technologii rozwijają różnorodne dziedziny nauki. 

Dzięki Nevertheless poznamy sylwetki kobiet, które wytrwale dążą do zmian oraz osiągają sukcesy w dziedzinach: nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM). Wierzymy, że podcasty staną się punktem wyjścia dla ciekawych lekcji z młodzieżą, przyczynią się do zwiększenia świadomości o osiągnięciach kobiet i będą inspiracją w postrzeganiu świata bez uprzedzeń i stereotypów. 

Odcinek 1: Garbage In. Garbage Out.

Czy maszyna może mieć uprzedzenia?

W odcinku pierwszym rozmawiamy między innymi z wykładowczyniami, inżynierkami i pracowniczkami start-upów o ich pracy nad tworzeniem etycznych produktów technologicznych. Przyglądamy się temu, jak różnorodność zespołu wpływa na środowisko pracy, rozwój organizacji oraz jakość wytwarzanych przez nią produktów i usług. 

 

Odcinek 2: The Future of Learning

W drugim odcinku słyszymy o tym, jaki wkład w tworzenie współczesnych narzędzi do nauki w klasie mają dzieci i jak taka współpraca może rozbudzić w nich innowacyjnie myślenie. Poznajemy także nauczycielkę, której pomysł na maratony programistyczne pomaga rozwijać inteligencję emocjonalną u dzieci.

Odcinek 3: How to build a tech company that enables career progression for all genders

W trzecim odcinku serii przyglądamy się, jakie wyzwania czekają na nas w życiu zawodowym. Opowiadamy także o ułatwianiu młodym mamom powrotu do pracy czy też o rozwijającej się automatyzacji. Wskazujemy, na co należy zwrócić uwagę, aby w przyszłości stworzyć takie same szanse rozwoju dla wszystkich - bez względu na płeć, wiek czy pochodzenie.

Odcinek 4: The Right to Learn

W czwartym odcinku słuchamy opowieści kobiet, które poświęcają swoje życie aby zapewnić dostęp do edukacji dzieciom w najbardziej odległych częściach globu, w krajach objętych konfliktem, lub z ograniczonym dostępem do zasobów edukacyjnych i szkół. Dowiadujemy się jak nauczyciele w krajach takich jak Syria czy Liban radzą sobie z przeciwnościami w nieustępliwym staraniu o lepsze jutro dla ich uczniów.

Odcinek 5: When good intentions aren’t enough

Dobre intencje są ważne i często mogą nas naprawdę daleko zaprowadzić. Jednak czasami, kiedy nie przynoszą pozytywnego wyniku, same intencje nie mają znaczenia. W tym odcinku serii Nevertheless przyglądamy się produktom, które wywołują duże emocje u wielu... poza tymi, którzy faktycznie muszą ich używać. Rozmawiamy z kobietami, które analizując dane, pracują bezpośrednio z potencjalnymi użytkownikami produktów i dbają o to, aby rozwiązywały one problemy. Sprawdzamy jaka jest różnica między wymuszaniem zmian i zachęcaniem do nich, oraz między zakładaniem, że wiemy, czego ludzie potrzebują, a pytaniem ich o to.

 

Odcinek 6: STEM Role Models

Kiedy Becky Rush była dziewczynką, w czasie wakacji jej ciocia Liz zabierała ją na wieś, gdzie razem przeprowadzały eksperymenty. Ten czas odegrał ogromną rolę w edukacji Becky i jej późniejszej drodze zawodowej.

Już 27.03

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.