Katalog produktów

Test Generator

Rozwiązania cyfrowe

Testowanie online i offline  
w szkołach podstawowych i średnich

Sprawdzanie wiedzy i umiejętności uczniów poprzez różnego rodzaju klasówki, kartkówki czy testy jest ważnym elementem nauczania. Wyniki testów pomagają nauczycielom w zdiagnozowaniu obszarów, które wymagają powtórzenia. Aby ułatwić przeprowadzanie testów zarówno w klasie, jak i podczas pracy zdalnej, stworzyliśmy nowe, intuicyjne narzędzie - TEST GENERATOR.  

Łatwy dostęp dla nauczyciela do testów sprawdzających.

Automatyczne sprawdzanie przy testowaniu online. 

Testy w pełni interaktywne.

Unikatowa wersja testu dla każdego ucznia. 

Różne warianty klasówek i kartkówek do wydruku

Szczegółowe raporty dla nauczyciela

Test Generator dostępny na eDesku!

Wszyscy nauczyciele szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz szkół średnich , posiadający dostęp do testów w ePanelu mogą skorzystać z nowego Test Generatora i przypisywać uczniom testy online lub je wydrukować.

Test Generator dostępny jest po zalogowaniu na platformie eDesk (edesk.pearson.pl) w zakładce TESTY. Logowanie do eDesku odbywa się za pomocą tych samych danych (loginu i hasła), których nauczyciele używają do logowania na stronie pearson.pl lub do ePanelu.

Jeśli nauczyciel nie posiada jeszcze konta na stronie pearson.pl, konieczna będzie rejestracja.

Instrukcje i filmy instruktażowe       edesk FAQ

Diagnoza szkolna z Test Generatorem 

Test Generator oprócz testów do kursów, zawiera testy diagnostyczne w wersji interaktywnej (od klasy 4 szkoły podstawowej) do przeprowadzenia zdalnie lub na komputerach szkolnych: testy „Po klasie/ kursie” oraz  testy „Dobry Start” na początek II oraz III etapu edukacyjnego.

Wbudowany w testy diagnostyczne analizator umożliwia porównanie odpowiedzi poszczególnych uczniów oraz wygenerowanie wskaźników i wykresów, dzięki czemu nauczyciel może odczytać wyniki zarówno całej badanej grupy, jak również wybranego ucznia w zakresie diagnozowanych sprawności językowych.

Dowiedz się więcej

Pomoc techniczna

W przypadku wystąpienia problemów technicznych z uruchomieniem lub prawidłowym funkcjonowaniem serwisu edesk.pearson.pl, zachęcamy do kontaktu ze Wsparciem Technicznym pod numerem telefonu 22 306 07 79 lub za pośrednictwem naszego formularza. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

ROZPOCZNIJ CZAT


Oprogramowanie dostępne na platformie edesk.pearson.pl działa poprawnie na większości urządzeń typu: tablety, smartfony, komputery stacjonarne, laptopy oraz tablice interaktywne (Firefox) i na monitorach dotykowych, na systemach Windows, Android oraz iOS. Do poprawnego działania zasobów edukacyjnych konieczne jest korzystanie z poniższych przeglądarek i systemów operacyjnych:

 • Przeglądarki: Google Chrome (od wersji 32, oraz wyższe wersje), Mozilla Firefox (od wersji 27, oraz wyższe wersje), Apple Safari (od wersji 8 wzwyż), Microsoft Edge
 • Systemy operacyjne: Microsoft Windows (wersje 7,8,8.1,10 i wyższe - minimum 2GB RAM), Apple Mac OSx (od wersji 10.8 i wyższe), Apple iOS (od wersji 7.1.2), Google Android  (wersje 8, 9, 10 - 2GB RAM), Linux 

Aby zapewnić poprawną pracę ćwiczeń polegających na przeciąganiu elementów i rysowaniu, niekiedy w przypadku systemu Microsoft Windows konieczne jest ręczne uaktywnienie funkcji dotykowych w przeglądarce. Więcej informacj na temat minimalnych wymagań sprzętowych dostępne na edesk.pearson.pl w zakłądce Dokumentacja.

 

Testowanie online i offline  
w szkołach językowych i na uczelniach

Monitorowanie postępów w nauce oraz weryfikacja zdobytej wiedzy to ważne aspekty każdego kursu językowego - zarówno w szkole językowej, jak i w ramach zajęć na uczelni. Regularne i rzetelne testowanie pomaga określić kierunek dalszej pracy, motywuje do nauki i pomaga w przygotowaniach do przyszłych egzaminów. W realizacji tych celów w każdych warunkach – na kursie stacjonarnym oraz podczas pracy zdalnej - pomoże nowy, rozwijany obecnie TEST GENERATOR.  Narzędzie znajduje się w fazie rozwoju. Zapraszamy do jego testowania i zachęcamy do przesyłania opinii i uwag naszym konsultantom.

Zawartość oparta na zasobach testowych do danego kursu i skorelowana z jego materiałem.

Łatwy dostęp do generatora przez Pearson English Portal.

Automatyczne sprawdzanie przy testowaniu online (zależne od rodzaju testu) i podgląd wyników.

Unikatowe wersje testów dla każdego z uczniów.

Możliwość pełnej personalizacji testów - wyboru zadań, ustalenia losowej ich kolejności oraz zawartych przykładów, jak również czasu trwania testu.  

Raporty dla nauczyciela.

Dostosowany również do urządzeń mobilnych.

Możliwość wydruku testów do przeprowadzenia ich offline.

Przewodnik dla nauczyciela - dowiedz się jak pracować z Test Generatorem.

Pobierz przewodnik

Narzędzie dostępne jest do następujących kursów i poziomów: 

Gold Experience - A1, A2, B1, B1+, B2, B2+, C1

Gold - B1, B1+, B2, C1

Speakout 2e - Starter, Elementary, Pre-intermediate, Intermediate, Intermediate Plus, Upper Intermediate, Advanced

Roadmap - A2, A2+, B1, B1+, B2, B2+

Business Partner - A1, A2, A2+, B1, B1+, B2, B2+, C1

 

Pomoc techniczna

W przypadku wystąpienia problemów technicznych z uruchomieniem lub prawidłowym funkcjonowaniem aplikacji, zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem naszego formularza. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

ROZPOCZNIJ CZAT


Wymogi systemowe

Dla systemów Windows i MACOS:

 • System operacyjny: OSX 10.14+, Windows 7, Windows 8, Windows 10
 • Przeglądarka: Safari, Edge, Google Chrome, Firefox
 • Podzespoły: Procesor 1.33 GHz lub szybszy 32-bit (x86), Głośniki/Słuchawki wbudowane lub zewnątrzne; Mikrofon, wbudowany lub zewnątrzny
 • Pamięć RAM: 1024 MB lub wyższa
 • Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768 lub wyższa
 • Wtyczki: Adobe® Reader 2015, Adobe® Flash Player 17 or higher.
 • Uwaga: Flash Player jest niezbędny dla niektórych eBook (eText 1.0) oraz niektórych funkcjonalności.
 • Internet: DSL, kablowa, T1 lub inne połączenie szybkopasmowe
 • Rekomendowana minimalna prędkość Internetu: 2 MB

Dla urządzeń mobilnych:

 • System Operacyjny: iOS 10.0+, Android 4.4.2+, Windows 8 Touch Screen
 • Przeględarka: Safari 11, Chrome (latest version), Firefox (latest version), Edge.

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.