Wspieramy nauczycieli

Naszym priorytetem jest wspieranie nauczycieli i uczniów w procesie nauczania, w szczególności poprzez zapewnienie nauczycielom możliwości uzyskania jakościowych materiałów dydaktycznych.

Zestawy nauczycielskie dla szkół podstawowych

Zestawy nauczycielskie do New English Adventure i English Class

W przypadku szkół podstawowych obowiązują oferty handlowe dystrybutorów Pearson. W ich ramach w ubiegłych latach szkołom przekazane zostały zestawy nauczycielskie do New English AdventureEnglish Class i/lub Repetytorium dla szkoły podstawowej, część 1, z których nauczyciele mogą korzystać także w roku 2021/2022. W przypadku niekorzystania z podręczników Pearson zestawy nauczycielskie nie muszą być odsyłane.

 • Zestawy nauczycielskie dla New English Adventure obejmują książkę ucznia z kodem do eDesku, zeszyt ćwiczeń z DVD, książkę nauczyciela z kodem do eTextu oraz Class CDs i Flashcards,

 • Zestawy nauczycielskie dla English Class obejmują książkę ucznia z kodem do eDesku,zeszyt ćwiczeń z kodem do wersji interaktywnej oraz Extra Online Homework, książkę nauczyciela z DVD i Class CDs oraz kodem do Presentation Tool i Test Generatora w eDesku,

 • Zestawy nauczycielskie dla Repetytorium dla szkoły podstawowej, wydanie jednotomowe obejmują książkę ucznia z kodem do odzwierciedlenia cyfrowego, audio i wideo w eDesku, zeszyt ćwiczeń z kodem do wersji interaktywnej w eDesku, książkę nauczyciela z DVD i Class CDs oraz kodem do Presentation Tool i Test Generatora w eDesku.

 • Zestawy nauczycielskie dla Repetytorium dla szkoły podstawowej część 2 wydania dwutomowego obejmują książkę ucznia z kodem do odzwierciedlenia cyfrowego, audio i wideo w eDesku, zeszyt ćwiczeń z kodem do wersji interaktywnej oraz Extra Online Homework w eDesku, książkę nauczyciela z DVD i Class CDs oraz kodem do Presentation Tool i Test Generatora w eDesku.

Nowe rozszerzone wydanie zeszytów ćwiczeń

Zamawiając podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń English Class (poziomy A1+, A2 lub B1+) w dotacji na rok szkolny 2021/2022 w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych (WSIP)szkoła otrzyma dodatkowy egzemplarz zeszytu ćwiczeń na oddział, a w przypadku zamówień dotacyjnych składanych u innych dostawców, obowiązują oferty handlowe każdego z nich. Ponieważ oferty mogą się między sobą różnić w szczegółach, zwracamy się z prośbą do dyrektorów szkół o bezpośredni kontakt z firmą, w której składane są zamówienia dotacyjne w celu poznania warunków aktualnych ofert handlowych.

Zestawy nauczycielskie do Repetytorium dla szkoły podstawowej, część 2

Zamawiając podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń Repetytorium dla szkoły podstawowej, część 2  w dotacji na rok szkolny 2021/2022 w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych (WSIP)szkoła otrzyma zestaw nauczycielski na oddział, a w przypadku zamówień dotacyjnych składanych u innych dostawców, obowiązują oferty handlowe każdego z nich. Ponieważ oferty mogą się między sobą różnić w szczegółach, zwracamy się z prośbą do dyrektorów szkół o bezpośredni kontakt z firmą, w której składane są zamówienia dotacyjne w celu poznania warunków aktualnych ofert handlowych.

Zestawy nauczycielskie do Repetytorium dla szkoły podstawowej, wydanie jednotomowe

Zamawiając podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń Repetytorium dla szkoły podstawowej, wydanie jednotomowe w dotacji na rok szkolny 2021/2022 w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych (WSIP)szkoła otrzyma zestaw nauczycielski na oddział, a w przypadku zamówień dotacyjnych składanych u innych dostawców, obowiązują oferty handlowe każdego z nich. Ponieważ oferty mogą się między sobą różnić w szczegółach, zwracamy się z prośbą do dyrektorów szkół o bezpośredni kontakt z firmą, w której składane są zamówienia dotacyjne w celu poznania warunków aktualnych ofert handlowych.

Zestawy nauczycielskie dla szkół średnich

Zestawy nauczycielskie dla szkół średnich

W przypadku szkół średnich obowiązuje Program Pearson – obudowa metodyczna dla szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Każda szkoła może przystąpić do Programu. 

Informacje dodatkowe nt. programu Pearson dla szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

REGULAMIN              Załącznik 1              Załącznik 2

 

Przewodniczący zespołów przedmiotowych otrzymali drogą mailową link do onlinowej wersji formularza zamówień zestawów nauczycielskich z prośbą o jego wypełnienie dla wszystkich anglistów w zespole. W tym roku szkolnym zamówienia zestawów przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz online. Formularze papierowe, czy ich skany nie będą realizowane. 

Przewodniczący zespołów mogą dokonać zamówienia po zalogowaniu na stronie pearson.pl i przejściu do formularza online. W razie braku dostępu do formularza, pomyłki lub pytań zapraszamy do kontaktu z konsultantami Pearson.

Cyfrowa biblioteka nauczyciela - ePanel

Dodatkową formą naszego wsparcia dla nauczycieli pozostaje aplikacja ePanel, która pozwala korzystać z zestawów nauczycielskich w wersji cyfrowej, po pobraniu i zapamiętaniu hasła, także bez dostępu do Internetu. W naszej bibliotece cyfrowej ePanel udostępniamy nauczycielom bezpłatnie m.in. książki nauczyciela, nagrania audio, karty obrazkowe, etc.

W ePanelu znajdą Państwo również:

 • pełną dokumentację oraz testy do podręczników Pearson,
 • dodatkowe materiały do kopiowania.

Dowiedz się więcej

Obudowa dydaktyczna z rabatem do 50%

W przypadku niemożności pozyskania materiałów bezpłatnie, zapraszamy do skorzystania z przygotowanej przez naszego dystrybutora promocyjnej oferty, która pozwoli uzupełnić materiały dydaktyczne do danego kursu ze zniżką 50%.

WIĘCEJ O OFERCIE

Książki ucznia z kodem dostępu do eDesku 

Aby zapewnić nauczycielom i uczniom komfort pracy z kursem New English Adventure, zarówno w szkole jak i w domu, w naszej ofercie dostępna jest książka ucznia z kodem dostępu do eDesku.  

Kod umożliwia dostęp do: 

 • odzwierciedleń cyfrowych, czyli książek ucznia w formacie PDF online, 
 • wszystkich nagrań do podręczników i zeszytów ćwiczeń
 • materiałów dodatkowych, wspierających naukę w domu: kart pracy, ćwiczeń grafomotorycznych, wycinanek, kart wyrazowych oraz poradników dla rodziców.

Dowiedz się więcej

Aplikacja ePanel dla nauczycieli 

Cyfrowa biblioteka nauczyciela ePanel to aplikacja, która zapewnia dostęp do podręczników, zeszytów ćwiczeń oraz książek nauczyciela New English Adventure w wersji cyfrowej. Dodatkowo w aplikacji udostępniamy: 

 • testy sprawdzające do wszystkich poziomów (dostęp wyłącznie po weryfikacji), 
 • zestaw alternatywnych kart pracy do poziomu 1 autorstwa Anieli Tekieli, 
 • pomysły na gry i zabawy z kostką edukacyjną i kartami obrazkowymi autorstwa Urszuli Kropaczewskiej, 
 • pomysły na ćwiczenia multisensoryczne autorstwa Amandy Davies, 
 • dyplomy dla uczniów, 
 • poradniki dla rodziców

Dowiedz się więcej

Kreatywne wyzwania językowe w ramach nauki zdalnej

Gotowe scenariusze lekcji do pracy zdalnej w oparciu o kurs New English Adventure, ktore stanowią poszerzenie i uzupełnienie treści zawartych w „Poradniku dla rodziców”. Kreatywne wyzwania językowe zostały przygotowane przez praktykującą nauczycielkę i autorkę materiałów dydaktycznych - Anielę Tekielę.

Dowiedz się więcej

Aplikacje do nauki słownictwa

Jako uzupełnienie kursu New English Adventure, polecamy naukę słownictwa z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Oficjalne listy słówek dostępne są w aplikacjach Quizlet, Insta.ling oraz Lingos, które cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Proponowane rozwiązania umożliwiają naukę nowych słówek i zwrotów, a także powtórkę słownictwa z lekcji. 

Dowiedz się więcej

Primary Academy

Primary Academy to bank dodatkowych materiałów, takich jak prezentacje gramatyczne, arkusze ćwiczeń, filmy, piosenki, wiersze, czy rymowanki. Wszystkie zasoby można pobrać i wykorzystać w pracy z uczniami podczas lekcji online lub w klasie.
 

Dowiedz się więcej

DIGI spotkania – wsparcie zdalnego nauczania 

Cykl szkoleń z konsultantami metodycznymi Pearson adresowany do nauczycieli, potrzebujących wsparcia we wdrożeniu do pracy zdalnej z wykorzystaniem kursów i rozwiązań cyfrowych Pearson. Nagrania szkoleń oraz terminy nowych spotkań na stronie www.pearson.pl/digi 

Dowiedz się więcej

Książki ucznia z odzwierciedleniem cyfrowym  

Do kursu English Class, Repetytorium ósmoklasisty  oraz Repetytorium dla szkoły podstawowej, część 1 przygotowaliśmy podręczniki z odzwierciedleniem cyfrowym. Uczniowie znajdą kody dostępu na okładce swojej książki i dzięki temu będą mogli skorzystać z całego podręcznika w formacie PDF na platformie  eDesk.pearson.pl. Dodatkowo otrzymają dostęp do wszystkich nagrań audio do kursu, również do zeszytu ćwiczeń. 

Dowiedz się więcej

Zeszyty ćwiczeń z Extra Online Homework   

Do pracy w szkole i przede wszystkim w domu, proponujemy wybór zeszytu ćwiczeń z kodem do Extra Online Homework, czyli dodatkowych zadań interaktywnych dostępnych na platformie online.  
  
Extra Online Homework dlaEnglish Class

 • Dodatkowe zadania zamknięte w formacie egzaminacyjnym w poziomach A2+, B1, B1+.  
 • Wszystkie filmy i nagrania audio do kursu z transkrypcjami.  
 • W pełni interaktywne zadania oparte na filmach BBC z lekcji.  
 • Testy po każdym rozdziale w wersji A do zadawania przez nauczyciela.  
 • Nagrania audio do słowniczka.  

  
Extra Online Homework dla Repetytorium dla szkoły podstawowej część 1:  

 • Cztery dodatkowe zadania zamknięte do każdego rozdziału: czytanie, pisanie, środki językowe, funkcje językowe.  
 • Zadania do filmów BBC Vox pops.  
 • Testy po każdym rozdziale w wersji A do zadawania przez nauczyciela.  
 • Wszystkie filmy oraz nagrania audio z transkrypcjami.  
 • Nagrania audio do słowniczka.  

 Dzięki Extra Online Homework, nauczyciel może monitorować pracę uczniów  i określać obszary, wymagające powtórki. Zadania są automatycznie sprawdzane, a nauczyciel otrzymuje raport o najczęściej popełnianych błędach.  

Dowiedz się więcej

Kody dostępu do MyEnglishLab z Extra Online Homework

Dla uczniów, którzy chcą mieć dostęp do całego zeszytu ćwiczeń w formie interaktywnej, proponujemy kod dostępu do MyEnglishLab do kursu English Class  z dodatkowymi materiałami Extra Online Homework.  

MyEnglishLab to:

 • Dostęp do zeszytu ćwiczeń online.  
 • Automatyczne sprawdzanie prac domowych.  
 • Natychmiastowa informacja na temat popełnianych błędów.  
 • Skuteczne przygotowanie do egzaminów końcowych.  
 • Przeprowadzanie testów online i porównanie wyników  dzięki systemowi automatycznej oceny.  

Kod dostępu jest ważny przez 24 miesiące od daty aktywacji i można go aktywować tylko na jednym urządzeniu.

Dowiedz się więcej

Testowanie online i offline

Nowe, intuicyjne narzędzie do testowania -TEST GENERATOR  do English Class, Repetytorium dla szkoły podstawowej część 1  oraz  Repetytorium ósmoklasisty:  

 • umożliwi testowanie online z automatycznym sprawdzaniem odpowiedzi,
 • pozwoli stworzyć unikatowe wersje testu dla każdego ucznia poprzez zmiksowanie zadań i ich elementów,
 • pomoże w przygotowaniu różnych wariantów testów czy kartkówek do wydruku,
 • zapewni komplet materiałów pozwalających na prowadzenie bieżącej diagnozy zgodnie z wytycznymi zawartymi w podstawie programowej.

Dowiedz się więcej

Aplikacja ePanel dla nauczycieli 

Cyfrowa biblioteka nauczyciela ePanel to aplikacja, która zapewnia dostęp do podręczników, zeszytów ćwiczeń oraz książek nauczyciela w wersji cyfrowej. Dodatkowo w aplikacji udostępniamy: 

 • testy sprawdzające do wszystkich poziomów (dostęp dla nauczycieli wyłącznie po weryfikacji), 
 • do kursu English Class - dodatkowe lekcje BBC z filmami, zadania otwarte do egzaminu ósmoklasisty, listy czasowników nieregularnych.

Dowiedz się więcej

Aplikacje do nauki słownictwa

Jako uzupełnienie kursu English ClassRepetytorium dla szkoły podstawowej część 1 oraz Repetytorium ósmoklasisty polecamy naukę słownictwa z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Oficjalne listy słówek dostępne są w aplikacjach Quizlet, Insta.ling oraz Lingos, które cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Proponowane rozwiązania umożliwiają naukę nowych słówek i zwrotów, a także powtórkę słownictwa z lekcji. 

Dowiedz się więcej

DIGI spotkania – wsparcie zdalnego nauczania 

Cykl szkoleń z konsultantami metodycznymi Pearson adresowany do nauczycieli, potrzebujących wsparcia we wdrożeniu do pracy zdalnej z wykorzystaniem kursów i rozwiązań cyfrowych Pearson. Nagrania szkoleń oraz terminy nowych spotkań na stronie www.pearson.pl/digi 

Dowiedz się więcej

Książki ucznia z kodem dostępu do Interactive eBook 

Aby umożliwić efektywną pracę z naszymi kursami zarówno w szkole, jak i podczas zdalnej nauki, przygotowaliśmy wersje interaktywne podręczników do kursów Focus 2nd EditionHigh Note oraz Repetytoriów maturalnych. Kod dostępu do interaktywnej wersji podręcznika z ćwiczeniami online, daje nauczycielowi możliwość śledzenia zaangażowania uczniów w wirtualnej klasie oraz ciekawe narzędzia motywujące młodzież do pracy zdalnej. 

Dowiedz się więcej

Kody dostępu do MyEnglishLab z Online Practice

MyEnglishLabz Online Practice do kursów Focus 2nd Edition oraz High Note  zapewnia uczniowi interaktywną wersję zeszytów ćwiczeń oraz dodatkowe materiały, które pozwolą przedłużyć kontakt z językiem angielskim także poza lekcją: 

 • nagrania audio i wideo do kursu, 
 • Grammar Checkpoints, czyli dodatkowe interaktywne ćwiczenia utrwalające zagadnienia gramatyczne z rozdziału, 
 • Vocabulary Checkpoints, czyli powtórka słownictwa w wygodnej interaktywnej formie, 
 • Use of English Checkpoints, czyli utrwalenie znajomości środków językowych, 
 • Unit Checkpoints, czyli zestawy interaktywnych zadań dających okazję do przećwiczenia zagadnień gramatycznych, leksykalnych i komunikacyjnych przed sprawdzianem. 

Można również nabyć kod dostępu do Interactive eBook i/lub MyEnglishLab z Online Practice bez konieczności zakupu podręcznika czy zeszytu ćwiczeń. 

Testowanie online i offline

Nowe, intuicyjne narzędzie do testowania -TEST GENERATOR  do kursów  Focus 2nd Edition, High Note oraz Repetytoriów maturalnych

 • umożliwi testowanie online z automatycznym sprawdzaniem odpowiedzi,
 • pozwoli stworzyć unikatowe wersje testu dla każdego ucznia poprzez zmiksowanie zadań i ich elementów,
 • pomoże w przygotowaniu różnych wariantów testów czy kartkówek do wydruku,
 • zapewni komplet materiałów pozwalających na prowadzenie bieżącej diagnozy zgodnie z wytycznymi zawartymi w podstawie programowej.

Dowiedz się więcej

Aplikacja ePanel dla nauczycieli 

Cyfrowa biblioteka nauczyciela ePanel to aplikacja, która zapewnia dostęp do podręczników, zeszytów ćwiczeń oraz książek nauczyciela w wersji cyfrowej. Dodatkowo w aplikacji udostępniamy: 

 • testy sprawdzające do wszystkich poziomów (dostęp dla nauczycieli wyłącznie po weryfikacji), 
 • do kursów Focus 2nd Edition, High Note - Bank zadań na mediację oraz Prezentacje gramatyczne.

Dowiedz się więcej

Aplikacje do nauki słownictwa

Jako uzupełnienie kursów Focus 2nd Edition, High Note oraz Repetytoriów maturalnych polecamy naukę słownictwa z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Oficjalne listy słówek dostępne są w aplikacjach Quizlet, Insta.ling oraz Lingos, które cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Proponowane rozwiązania umożliwiają naukę nowych słówek i zwrotów, a także powtórkę słownictwa z lekcji. 

Dowiedz się więcej

DIGI spotkania – wsparcie zdalnego nauczania 

Cykl szkoleń z konsultantami metodycznymi Pearson adresowany do nauczycieli, potrzebujących wsparcia we wdrożeniu do pracy zdalnej z wykorzystaniem kursów i rozwiązań cyfrowych Pearson. Nagrania szkoleń oraz terminy nowych spotkań na stronie www.pearson.pl/digi 

Dowiedz się więcej

Programy nauczania

Rozkłady, plany wynikowe, kryteria oceniana oraz numery dopuszczenia MEN


Potrzebujesz nagrody książkowe
na konkursy?

Pearson, jako wiodący dostawca rozwiązań edukacyjnych, w centrum uwagi zawsze stawia uczących się. Naszym najważniejszym celem jest zagwarantowanie im materiałów pomocnych w osiągnięciu maksymalnych postępów w nauce.

Wiemy jak ważna jest motywacja w procesie nauczania, dlatego pragniemy docenić tych uczniów, którzy potwierdzają swoją wiedzę językową, zajmując wysokie miejsca w szkolnych, powiatowych i międzyszkolnych konkursach językowych.

W tym celu przygotowaliśmy wyjątkową ofertę, dzięki której szkoły mogą zakupić wybrane publikacje Pearson ze zniżką aż do 70%. 

Złóż zamówienie

PODSTAWA PROGRAMOWA wymienia organizację konkursów przedmiotowych jako działanie niezbędne. Jesteśmy przekonani, że wsparcie Państwa pakietami nagród dla uczniów zachęci ich do licznego udziału w językowych turniejach i zmotywuje do rywalizacji, a tym samym przyczyni się pośrednio do osiągania przez nich lepszych rezultatów w nauce.

W kształceniu językowym na I etapie edukacyjnym niezbędne jest:

… 8) zachęcanie uczniów do podejmowania próby samooceny własnej pracy i stosowania różnych technik służących uczeniu się. Nauczyciele powinni zachęcać uczniów do pracy własnej z wykorzystaniem filmów (np. bajek), zasobów internetu i książek (np. książeczek z obrazkami), w odpowiednim zakresie i stosownie do wieku uczniów. W szkole powinny być organizowane wydarzenia związane z językami obcymi nowożytnymi np. konkursy, wystawy, dni języków obcych, zajęcia teatralne, udział w programach europejskich typu eTwinning;


W kształceniu językowym na II etapie edukacyjnym niezbędne jest:

… 8) zachęcanie uczniów do samooceny własnej pracy i stosowania różnych technik służących uczeniu się. Realizacja tego zalecenia stanowi szczególne zadanie nauczycieli i szkoły. Nauczyciele powinni zachęcać uczniów do pracy własnej z wykorzystaniem filmów, zasobów internetu, książek (np. uproszczonych lektur), komunikatorów i mediów społecznościowych w odpowiednim zakresie i stosownie do wieku uczniów. W szkole powinny być organizowane wydarzenia związane z językami obcymi nowożytnymi, np. konkursy, wystawy, seanse filmowe, spotkania czytelnicze, dni języków obcych nowozytnych, zajęcia teatralne, udział w programach europejskich typu eTwinning, umożliwiające uczniom kontakt z rodzimymi użytkownikami języka oraz innymi użytkownikami języka docelowego [...].

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.