Wspieramy nauczycieli

Naszym priorytetem jest wspieranie nauczycieli i uczniów w procesie nauczania, w szczególności poprzez zapewnienie nauczycielom możliwości uzyskania jakościowych materiałów dydaktycznych.

Zestawy nauczycielskie dla szkół podstawowych

Zestawy nauczycielskie do New English Adventure i English Class

W przypadku szkół podstawowych obowiązują oferty handlowe dystrybutorów Pearson. W ich ramach w ubiegłych latach szkołom przekazane zostały zestawy nauczycielskie do New English AdventureEnglish Class i/lub Repetytorium dla szkoły podstawowej, część 1, z których nauczyciele mogą korzystać także w roku 2021/2022. W przypadku niekorzystania z podręczników Pearson zestawy nauczycielskie nie muszą być odsyłane.

  • Zestawy nauczycielskie dla New English Adventure obejmują książkę ucznia z kodem do eDesku, zeszyt ćwiczeń z DVD, książkę nauczyciela z kodem do eTextu oraz Class CDs i Flashcards,

  • Zestawy nauczycielskie dla English Class obejmują książkę ucznia z kodem do eDesku,zeszyt ćwiczeń z kodem do wersji interaktywnej oraz Extra Online Homework, książkę nauczyciela z DVD i Class CDs oraz kodem do Presentation Tool i Test Generatora w eDesku,

  • Zestawy nauczycielskie dla Repetytorium dla szkoły podstawowej, wydanie jednotomowe obejmują książkę ucznia z kodem do odzwierciedlenia cyfrowego, audio i wideo w eDesku, zeszyt ćwiczeń z kodem do wersji interaktywnej w eDesku, książkę nauczyciela z DVD i Class CDs oraz kodem do Presentation Tool i Test Generatora w eDesku.

  • Zestawy nauczycielskie dla Repetytorium dla szkoły podstawowej część 2 wydania dwutomowego obejmują książkę ucznia z kodem do odzwierciedlenia cyfrowego, audio i wideo w eDesku, zeszyt ćwiczeń z kodem do wersji interaktywnej oraz Extra Online Homework w eDesku, książkę nauczyciela z DVD i Class CDs oraz kodem do Presentation Tool i Test Generatora w eDesku.

Nowe rozszerzone wydanie zeszytów ćwiczeń

Zamawiając podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń English Class (poziomy A1+, A2 lub B1+) w dotacji na rok szkolny 2021/2022 w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych (WSIP)szkoła otrzyma dodatkowy egzemplarz zeszytu ćwiczeń na oddział, a w przypadku zamówień dotacyjnych składanych u innych dostawców, obowiązują oferty handlowe każdego z nich. Ponieważ oferty mogą się między sobą różnić w szczegółach, zwracamy się z prośbą do dyrektorów szkół o bezpośredni kontakt z firmą, w której składane są zamówienia dotacyjne w celu poznania warunków aktualnych ofert handlowych.

Zestawy nauczycielskie do Repetytorium dla szkoły podstawowej, część 2

Zamawiając podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń Repetytorium dla szkoły podstawowej, część 2  w dotacji na rok szkolny 2021/2022 w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych (WSIP)szkoła otrzyma zestaw nauczycielski na oddział, a w przypadku zamówień dotacyjnych składanych u innych dostawców, obowiązują oferty handlowe każdego z nich. Ponieważ oferty mogą się między sobą różnić w szczegółach, zwracamy się z prośbą do dyrektorów szkół o bezpośredni kontakt z firmą, w której składane są zamówienia dotacyjne w celu poznania warunków aktualnych ofert handlowych.

Zestawy nauczycielskie do Repetytorium dla szkoły podstawowej, wydanie jednotomowe

Zamawiając podręczniki oraz zeszyty ćwiczeń Repetytorium dla szkoły podstawowej, wydanie jednotomowe w dotacji na rok szkolny 2021/2022 w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych (WSIP)szkoła otrzyma zestaw nauczycielski na oddział, a w przypadku zamówień dotacyjnych składanych u innych dostawców, obowiązują oferty handlowe każdego z nich. Ponieważ oferty mogą się między sobą różnić w szczegółach, zwracamy się z prośbą do dyrektorów szkół o bezpośredni kontakt z firmą, w której składane są zamówienia dotacyjne w celu poznania warunków aktualnych ofert handlowych.

Zestawy nauczycielskie dla szkół średnich

Zestawy nauczycielskie dla szkół średnich

W przypadku szkół średnich obowiązuje Program Pearson – obudowa metodyczna dla szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Każda szkoła może przystąpić do Programu. 

Informacje dodatkowe nt. programu Pearson dla szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

REGULAMIN              Załącznik 1              Załącznik 2

 

Przewodniczący zespołów przedmiotowych otrzymali drogą mailową link do onlinowej wersji formularza zamówień zestawów nauczycielskich z prośbą o jego wypełnienie dla wszystkich anglistów w zespole. W tym roku szkolnym zamówienia zestawów przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz online. Formularze papierowe, czy ich skany nie będą realizowane. 

Przewodniczący zespołów mogą dokonać zamówienia po zalogowaniu na stronie pearson.pl i przejściu do formularza online. W razie braku dostępu do formularza, pomyłki lub pytań zapraszamy do kontaktu z konsultantami Pearson.

Cyfrowa biblioteka nauczyciela - ePanel

Dodatkową formą naszego wsparcia dla nauczycieli pozostaje aplikacja ePanel, która pozwala korzystać z zestawów nauczycielskich w wersji cyfrowej, po pobraniu i zapamiętaniu hasła, także bez dostępu do Internetu. W naszej bibliotece cyfrowej ePanel udostępniamy nauczycielom bezpłatnie m.in. książki nauczyciela, nagrania audio, karty obrazkowe, etc.

W ePanelu znajdą Państwo również:

  • pełną dokumentację oraz testy do podręczników Pearson,
  • dodatkowe materiały do kopiowania.

Dowiedz się więcej

Obudowa dydaktyczna z rabatem do 50%

W przypadku niemożności pozyskania materiałów bezpłatnie, zapraszamy do skorzystania z przygotowanej przez naszego dystrybutora promocyjnej oferty, która pozwoli uzupełnić materiały dydaktyczne do danego kursu ze zniżką 50%.

WIĘCEJ O OFERCIE

Programy nauczania

Rozkłady, plany wynikowe, kryteria oceniana oraz numery dopuszczenia MEN


Potrzebujesz nagrody książkowe
na konkursy?

Pearson, jako wiodący dostawca rozwiązań edukacyjnych, w centrum uwagi zawsze stawia uczących się. Naszym najważniejszym celem jest zagwarantowanie im materiałów pomocnych w osiągnięciu maksymalnych postępów w nauce.

Wiemy jak ważna jest motywacja w procesie nauczania, dlatego pragniemy docenić tych uczniów, którzy potwierdzają swoją wiedzę językową, zajmując wysokie miejsca w szkolnych, powiatowych i międzyszkolnych konkursach językowych.

W tym celu przygotowaliśmy wyjątkową ofertę, dzięki której szkoły mogą zakupić wybrane publikacje Pearson ze zniżką aż do 70%. 

Złóż zamówienie

PODSTAWA PROGRAMOWA wymienia organizację konkursów przedmiotowych jako działanie niezbędne. Jesteśmy przekonani, że wsparcie Państwa pakietami nagród dla uczniów zachęci ich do licznego udziału w językowych turniejach i zmotywuje do rywalizacji, a tym samym przyczyni się pośrednio do osiągania przez nich lepszych rezultatów w nauce.

W kształceniu językowym na I etapie edukacyjnym niezbędne jest:

… 8) zachęcanie uczniów do podejmowania próby samooceny własnej pracy i stosowania różnych technik służących uczeniu się. Nauczyciele powinni zachęcać uczniów do pracy własnej z wykorzystaniem filmów (np. bajek), zasobów internetu i książek (np. książeczek z obrazkami), w odpowiednim zakresie i stosownie do wieku uczniów. W szkole powinny być organizowane wydarzenia związane z językami obcymi nowożytnymi np. konkursy, wystawy, dni języków obcych, zajęcia teatralne, udział w programach europejskich typu eTwinning;


W kształceniu językowym na II etapie edukacyjnym niezbędne jest:

… 8) zachęcanie uczniów do samooceny własnej pracy i stosowania różnych technik służących uczeniu się. Realizacja tego zalecenia stanowi szczególne zadanie nauczycieli i szkoły. Nauczyciele powinni zachęcać uczniów do pracy własnej z wykorzystaniem filmów, zasobów internetu, książek (np. uproszczonych lektur), komunikatorów i mediów społecznościowych w odpowiednim zakresie i stosownie do wieku uczniów. W szkole powinny być organizowane wydarzenia związane z językami obcymi nowożytnymi, np. konkursy, wystawy, seanse filmowe, spotkania czytelnicze, dni języków obcych nowozytnych, zajęcia teatralne, udział w programach europejskich typu eTwinning, umożliwiające uczniom kontakt z rodzimymi użytkownikami języka oraz innymi użytkownikami języka docelowego [...].

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.