Global Scale of English

Global Scale of English (GSE) to precyzyjna skala biegłości języka angielskiego, która pomaga nauczycielom na całym świecie realizować edukację językową najwyższej jakości.

GSE wspiera pracę edukatorów podczas planowania kursu językowego, doboru odpowiednich materiałów, wyznaczania celów nauczania oraz monitorowania postępów, a praktyczne narzędzia dostępne w ramach GSE Teacher Toolkit umożliwiają dokładną selekcję treści językowych na odpowiednim poziomie.

Kompleksowy rozwój językowy

Cele nauczania opracowane w ramach Global Scale of English (Learning Objectives) są fundamentem dla wszystkich rozwiązań Pearsona w zakresie nauki języka (Courseware), testowania (Assessment) oraz certyfikacji językowej (Certification), które składają się na kompletne programy kształcenia Connected English Learning. Zapewniają one spójną i wszechstronną edukację językową, począwszy od przypisania studenta do grupy zaawansowania przez naukę i monitorowanie postępów, aż po egzamin językowy zakończony uznawanym międzynarodowo certyfikatem.

Teacher toolkit

Learning objectives

Courseware

Assessment

Global Scale of English a CEFR i współczesne cele nauczania

Skala GSE jest skorelowana ze standardem CEFR, a przy tym pozwala na bardziej szczegółowe określeniepoziomu biegłości w ramach danej umiejętności językowej, ustalenie obszarów wymagających rozwojui zaplanowanie dalszej nauki.

Global Scale of English rozszerza możliwości jakie daje CEFR, dzięki szczegółowej liście celów kształcenia dla różnych aspektów języka, z podziałem na język ogólny, zawodowy i akademicki. Skala została opracowana z myślą o współczesnym użytkowniku języka, przy zaangażowaniu 6000 nauczycieli z ponad 50 krajów, w tym przy współudziale ponad 400 anglistów z Polski. Zachęcamy do zapoznania się z infografiką ilustrującą genezę i budowę skali.

Pobierz infografikę

GSE Teacher Toolkit

Global Scale of English towarzyszy GSE Teacher Toolkitbezpłatna baza danych i zestaw praktycznych narzędzidla nauczycieli i lektorów języka angielskiego.

W ramach GSE Teacher Toolkit nauczyciele mają dostęp do ponad 2000 celów kształcenia, 450 tematów gramatycznych, 39000 słów i zwrotów oraz 200 profili zawodowych. Całość ubrana jest w wygodną wyszukiwarkę, co pozwala na szybkie i precyzyjne dopasowanie materiałów i treści do poziomu i profilu studenta.

GSE Teacher Toolkit to także bezpłatne zestawy ćwiczeń gramatycznych do pobrania, nagrania audio do ćwiczenia wymowy, a także Text Analyzer–narzędzie do precyzyjnego określania poziomu dowolnego tekstu pisanego. O praktycznym zastosowaniu GSE Text Analyzer podczas nauczania języka piszemy w osobnym artykule na blogu Pearson English. Przeczytaj artykuł. Zachęcamy do zapoznania się z GSE Teacher Toolkit i skorzystania z narzędzi.

POZNAJ GSE TEACHER TOOLKIT

Więcej o Global Scale of English

Zapraszamy do odwiedzenia globalnej strony poświęconej GSE, na której znajdują się:

  •  dodatkowe informacje o skali, badaniach z nią związanych i procesie powstania
  •  szczegółowe listy celów kształcenia dla różnych kategorii studentów
  •  praktyczne zasoby, przewodniki po GSE Teacher Toolkit oraz porównanie z CEFR

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pearson Space
Strona do której prowadzi link jest elementem Pearson Space – wirtualnej przestrzeni dla zalogowanych nauczycieli, która daje pełny dostęp do najnowszych szkoleń, materiałów dydaktycznych, aplikacji i promocji.
Treść dostępna bez ograniczeń do końca 2022 roku. Od stycznia 2023 roku dostępna wyłącznie dla użytkowników Pearson Space.
Treść dostępna dla użytkowników Pearson Space.