26 maja swoje święto mają wszystkie mamy w Polsce. Dzień Matki, czyli Muttertag obchodzony jest w Niemczech zawsze w drugą niedzielę maja, czyli w tym roku był on już 8 maja. Za to Dzień Ojca, czyli Vatertag w Niemczech przypadnie akurat w dniu 26 maja, a w Polsce, dopiero w czerwcu. Z okazji tych dwóch uroczystości proponujemy lekcje, które poświęcimy wszystkim mamom i tatom.
 

ZALOGUJ SIĘ W CELU POBRANIA MATERIAŁÓW

Wielkanoc tuż tuż. Zanim jednak zaczniemy malować pisanki, warto wprowadzić świąteczną atmosferę na lekcjach. Każdy kraj ma swoje świąteczne zwyczaje i rytuały. Wielkanoc w Polsce i Niemczech ma swoje podobieństwa i różnice. Może warto porównać tradycje i dowiedzieć się czegoś nowego? Życzymy owocnej nauki oraz spokojnych i radosnych Świąt!
 

ZALOGUJ SIĘ W CELU POBRANIA MATERIAŁÓW

Z każdym dniem przyroda zaczyna nabierać kolorów. Słońce świeci coraz mocniej i wszyscy oczekują zmiany... zmiany pory roku, zmiany nastroju, dłuższych dni, kwitnących kwiatów, zielonych drzew i długich spacerów. Zatem to czas, aby pożegnać zimę i wprowadzić na nasze lekcje trochę wiosennych klimatów. Oto gotowe karty pracy na wiosenne lekcje.
 

Zaloguj się w celu pobrania materiałów

Kalendarzowa zima trwa ... Pogoda nie zawsze idzie w parze z porą roku. Za to na lekcję zawsze można wprowadzić zimową aurę rozmawiając np. o sportach zimowych, o planach na ferie, o wymarzonych kierunkach na zimowy urlop. Zima to także czas Karnawału i Walentynki. Oto garść pomysłów i gotowe karty pracy na lekcje w zimowych miesiącach.
 

Zaloguj się w celu pobrania materiałów

Adwent i Boże Narodzenie to szczególny czas w roku, z którym wiąże się wiele ciekawych tradycji i zwyczajów... Jak te święta obchodzi się w krajach niemieckojęzycznych? Jakie zwyczaje i tradycje pielęgnujemy w Polsce? Przygotowaliśmy dla Państwa teksty, zdjęcia, filmy, piosenki i wiele innych materiałów doskonale nadających się do uatrakcyjnienia lekcji języka niemieckiego w grudniu. Zachęcamy do refleksji, rozmów, zabawy i nauki z kartami pracy, przygotowanymi specjalnie na ten zimowy a zarazem barwny czas.
 

Zaloguj się w celu pobrania materiałów

31 grudnia zaczynamy świętować nadejście Nowego Roku. Od wieków witamy Nowy Rok z sercem pełnym nadziei i głową pełną dobrych postanowień. Co przyniesie nam ten nowy rok, tego oczywiście nie wie nikt. Chcemy jednak zachęcić do przeprowadzenia lekcji, gdzie przyjrzymy się zwyczajom związanym z Sylwestrem i Nowym Rokiem oraz zastanowimy, co sami możemy zrobić, aby uczynić nachodzący rok lepszym od mijającego.
 

Zaloguj się w celu pobrania materiałów

Pearson Space
Strona do której prowadzi link jest elementem Pearson Space – wirtualnej przestrzeni dla zalogowanych nauczycieli, która daje pełny dostęp do najnowszych szkoleń, materiałów dydaktycznych, aplikacji i promocji.
Treść dostępna bez ograniczeń do końca 2022 roku. Od stycznia 2023 roku dostępna wyłącznie dla użytkowników Pearson Space.
Treść dostępna dla użytkowników Pearson Space.