Webinaria

Zapraszamy nauczycieli i lektorów do udziału w bezpłatnych webinarach realizowanych na stronie pearson.pl, platformach webinaryjnych lub kanałach społecznościowych. Udział w szkoleniach umożliwia otrzymanie certyfikatu uczestnictwa.

Zachęcamy do uczestnictwa w cyklu 7 webinariów AKCJA KOMUNIKACJA I KOOPERACJA z psycholożką Katarzyną Świecą i ekspertką w dziedzinie kooperatywnego nauczania i uczenia się Anną Abramczyk.

AKCJA KOMUNIKACJA z Katarzyną Świecą skupia się na procesie komunikacji i jej wpływu na współpracę z uczniami, współpracownikami, rodzicami i dyrekcją. Przyjrzymy się roli uważnego uczestniczenia w komunikacji i zaproponujemy praktyczne rozwiązania, mające na celu usprawnienie procesu komunikacji i budowanie zdrowych relacji.

AKCJA KOOPERACJA z Anną Abramczyk odpowie na pytanie, dlaczego kooperatywne nauczanie i uczenie się jest takie skuteczne. Omówimy kooperatywne fazy lekcji oraz różne sposoby organizacji pracy. Przyjrzymy się także wybranym metodom oraz technikom kooperatywnego uczenia się i nauczania oraz przeanalizujemy konkretne przykłady ich zastosowania.

UWAGA! Uczestnictwo w webinarium i otrzymanie certyfikatu wymaga zalogowania na pearson.pl/login, oraz rejestracji na platformie webinaryjnej z użyciem tego samego adresu email. 

27 października, środa

Między słowami – czyli o sprawach mniej oczywistych, które pomagają lub przeszkadzają w komunikacji

19:00

Nawiązanie nici porozumienia bywa wyzwaniem. Z jednymi rozmawia nam się łatwiej, z innymi trudniej. Ta sama wiadomość lub komentarz może jedną osobę rozbawić, a drugą urazić lub zirytować. Komunikacja jest niezbędnym elementem porozumienia, budowania relacji, rozwoju, zrozumienia świata i innych. Nie istnieje w oderwaniu od nas samych, naszych myśli, emocji, przekonań, oczekiwań i interpretacji. Co zrobić, żeby była sprawna i łatwa. Jak minimalizować trudności i bariery,  które napotykamy? Co nam pomaga, a co przeszkadza w komunikacji? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania.

W celu zarejestrowania się na webinarium należy zalogować/zarejestrować się na pearson.pl/login.

3 listopada, środa

Posłuchaj, żeby zrozumieć – uczeń jako partner komunikacji

19:00

Każdego dnia spotykamy wielu uczniów z którymi potrzebujemy porozmawiać, przekazać im, ale też uzyskać jakieś informacje. Jasna, przejrzysta komunikacja wpływa nie tylko na jakość kształcenia, ale też na procesy wychowawcze. Dobra komunikacja to nie tylko umiejętność sprawnego przekazywania informacji, ale też słuchania i dostrzeganie w uczniu partnera do rozmowy. Zadbanie o elementy, które to partnerstwo budują i wzmacniają, pozwala na nawiązanie dialogu i stworzenie odpowiednich warunków do porozumienia, wyrażania siebie, wywierania wpływu, czy rozwiązywania problemów. O tym, jakie to elementy i w jaki sposób o nie dbać opowiem w tym odcinku serii „Akcja komunikacja”.

W celu zarejestrowania się na webinarium należy zalogować/zarejestrować się na pearson.pl/login.

10 listopada, środa

Jak przekazać, co myślisz i nie obrazić rozmówcy? – komunikacja nastawiona na współpracę i szukanie wspólnych rozwiązań

19:00

W odcinku pierwszym rozmawialiśmy o podstawowych barierach komunikacyjnych oraz elementach wspierających dobrą komunikację. Umiejętności w tej sferze wpływają na jakość i skuteczność wypełniania roli zawodowej nauczyciela, ponieważ bardzo wiele w zakresie jego działań (dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych czy społecznych) opiera się na komunikacji. W dobie rozwoju nowych technologii zwiększyła się ilość kanałów, które służą na do wymiany informacji z rodzicami, innymi nauczycielami, czy dyrekcją. Zmieniło się tempo docierania, styl i sposób reagowania na informacje. Jako dorośli uczestnicy komunikacji wnosimy do niej swoje wyobrażenia, przekonania, oczekiwania, obawy. Może to nieść za sobą korzyści, ale też zagrożenia. W tym odcinku serii „Akcja komunikacja” porozmawiamy o tym, jak korzystając z wiedzy o sobie, tym co przeszkadza, a co wspiera dobrą komunikację, rozwijać swoje kompetencje w tym obszarze, a tym samym budować atmosferę współpracy i dobre relacje w środowisku zawodowym.

W celu zarejestrowania się na webinarium należy zalogować/zarejestrować się na pearson.pl/login.

17 listopada, środa

Czym jest kooperatywne nauczanie i uczenie się?

19:00

W pierwszym odcinku dowiesz się, czym jest kooperatywne uczenie się i dlaczego warto je wdrażać na swoich lekcjach. Co zyskasz Ty, a co Twoi uczniowie, jeśli ta koncepcja zagości na Twoich lekcjach? 

Autorka szkolenia wyjaśni, na czym polega ta koncepcja, przywoła badania potwierdzające jej skuteczność oraz zaprezentuje bilans zysków stosowania koncepcji. 

W celu zarejestrowania się na webinarium należy zalogować/zarejestrować się na pearson.pl/login.

24 listopada, środa

Kooperacja - klucz do efektownych i efektywnych lekcji.

19:00

Jeśli pierwszy odcinek przekonał Cię do tego, że warto wdrażać kooperatywne uczenie się, to teraz czas na krok drugi. Autorka zaprezentuje, jak to robić efektywnie i efektownie. W drugim odcinku omówi następujące aspekty: 

  • umiejscawianie koncepcji w dramaturgii lekcji, 
  • budowanie współpracujących zespołów, 
  • zapewnianie indywidualnej odpowiedzialności, 
  • kreowanie pozytywnej współzależności. 

W celu zarejestrowania się na webinarium należy zalogować/zarejestrować się na pearson.pl/login.

1 grudnia, środa

Metody i techniki pracy w nauczaniu kooperatywnym.

19:00

W koncepcję kooperatywnego uczenia się wpisuje się ogromna cafeteria metod i technik pracy, które poznasz właśnie w trzecim odcinku. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane techniki bardzo proste, do wdrożenia od jutra oraz złożone, wymagające przygotowania oraz techniki umożliwiające realizację zapisów podstawy programowej w zakresie wszystkich działań językowych. Poznasz, między innymi, takie techniki jak: 

  • suwak, 
  • ryneczek, 
  • wspólne czytanie, 
  • konferencja pisania, 
  • puzzle grupowe, 
  • jeden zostaje, trzech idzie. 

W celu zarejestrowania się na webinarium należy zalogować/zarejestrować się na pearson.pl/login.

8 grudnia, środa

Metody i techniki pracy w nauczaniu kooperatywnym - rozszerzenie i wnioski. 

19:00

W tym odcinku autorka skupi się na rozszerzeniu poznanych w odcinku trzecim metod i technik możliwych do zastosowania w ramach koncepcji kooperatywnego uczenia się. Podzieli się także swoimi doświadczeniami i zdradzi, jakie błędy popełniła wdrażając tą koncepcję, po to aby inni nauczyciele mogli tych błędów uniknąć. Bo przecież najlepiej uczyć się na błędach, a jeszcze lepiej nie na swoich.

W celu zarejestrowania się na webinarium należy zalogować/zarejestrować się na pearson.pl/login.

Używamy plików cookies, by ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu i w celach statystycznych. Nie blokując tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Plikami cookies możesz zarządzać samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej w naszym Regulaminie.