Niemiecki da się lubić

Odcinek 1 - odbierz certyfikat

„Staram się, wymyślam ciekawe zajęcia, a tu zainteresowania brak.”

„Siedzą po nocach przy komputerach, a potem śpią na lekcji.”

Pewnie nie raz przychodzą Ci do głowy takie myśli na temat nastoletnich uczniów. Dlaczego tak jest? Co przeszkadza, a co pomaga w skutecznym uczeniu się nastolatków? Jak można ich zachęcić do współpracy i organizować zajęcia w sposób przyjazny dla ich możliwości poznawczych? Czy czas nauki w szkole musi być trudny i nudny?

Nie musi, ale potrzebne jest nam zrozumienie pewnych procesów w mózgach młodych ludzi, które towarzyszą dojrzewaniu. Dzięki aktualnej wiedzy z zakresu neurobiologii wiemy znacznie więcej o poważnej przebudowie struktur mózgu w okresie dorastania. O skutkach tej przebudowy i jej wpływie na funkcjonowanie nastoletnich uczniów opowiada podczas szkolenia doświadczona psycholożka, Katarzyna Świeca.

Podziel się opinią i odbierz certyfikat

Odcinek 2 - Odbierz certyfikat

Badania prowadzone w obszarze uczenia się wyraźnie pokazują, że jednym z istotnych aspektów, które wpływają na procesy uczenia się i zapamiętywania jest atmosfera w klasie oraz szeroko rozumiane relacje. Niemiecki badacz mózgu Manfred Spitzer podkreśla ogromną wagę „współdziałania z innymi ludźmi”. Według naukowca współpraca i wspólne tworzenie dają więcej przyjemności niż praca indywidualna i pozwalają również na rozwijanie wielu cennych kompetencji.

Podczas webinarium Anna Abramczyk opowiada o praktycznych sposobach pracy z zespołem klasowym na lekcjach języka niemieckiego, aby były to zajęcia sprzyjające zaangażowaniu, nauce i rozwojowi, także indywidualnych zainteresowań i mocnych stron uczniów.

Podziel się opinią i odbierz certyfikat

Odcinek 3 - odbierz certyfikat

Metodyczną różdżkę weźmiemy i uczniowskie zmory "odczarujemy":

1. Zacznij z hukiem! Dobra lekcja zaczyna się fajerwerkami.
2. Milczenie jest złotem, ale na lekcji kłopotem.
3. Gramatyka u nogi kula? A u innych hula ...
4. Nie musisz testować, by umiejętności ucznia oszacować...

Podczas webinarium Anna Abramczyk prezentuje niezawodne „receptury” na odczarowanie tego, czego uczniowie się obawiają na lekcjach. Szkolenie zapewni każdemu germaniście zestaw narzędzi i pomysłów na lekcje języka niemieckiego, które polubi każdy uczeń.

Podziel się opinią i odbierz certyfikat

Pearson Space
Strona do której prowadzi link jest elementem Pearson Space – wirtualnej przestrzeni dla zalogowanych nauczycieli, która daje pełny dostęp do najnowszych szkoleń, materiałów dydaktycznych, aplikacji i promocji.
Treść dostępna bez ograniczeń do końca 2022 roku. Od stycznia 2023 roku dostępna wyłącznie dla użytkowników Pearson Space.
Treść dostępna dla użytkowników Pearson Space.